Demokrat Ossoff vyhral druhé kolo senátnych volieb v Georgii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 6. januára (TASR) – Kandidát americkej Demokratickej strany Jon Ossoff tvrdí, že zvíťazil v druhom kole senátnych volieb v štáte Georgia nad republikánom Davidom Perdueom. Ak sa jeho víťazstvo potvrdí, demokratom zabezpečí kontrolu nad Senátom, informovala v stredu agentúra AFP. Americké médiá dosiaľ víťaza oficiálne nevyhlásili, rovnako zatiaľ porážku neuznal ani samotný Perdue.

„Georgia, veľmi ti ďakujem za prejavenú dôveru. Som poctený tvojou podporou a dôverou, a teším na to, ako ti budem slúžiť,“ povedal samotný Ossoff v televíznom prejave.

Súboje o dve senátorské kreslá v Georgii sú kľúčové, keďže rozhodnú o tom, ktorá z hlavných politických strán bude kontrolovať Senát amerického Kongresu. V prvom súboji dvojice kandidátov už zvíťazil demokrat Raphael Warnock, pričom porazil úradujúcu republikánsku senátorku Kelly Loefflerovú.

V prípade víťazstva v oboch súbojoch v Georgii by demokrati ovládli obe komory Kongresu, pretože už majú väčšinu v Snemovni reprezentantov. To by umožnilo novému prezidentovi Bidenovi realizovať jeho legislatívnu agendu a presadiť nominácie na kľúčové posty bez obštrukcii republikánov.

Georgia síce tradične patrí medzi bašty republikánov, avšak prezidentský kandidát Joe Biden tam vo voľbách vlani 3. novembra tesne porazil republikána Donalda Trumpa a stal sa prvým demokratom, ktorý tento štát získal od víťazstva Billa Clintona v roku 1992.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *