DIW: Nemecká ekonomika v 4. kvartáli klesne o 1 %

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 21. decembra (TASR) – Nemecká ekonomika klesne v poslednom kvartáli tohto roka o 1 %, očakáva inštitút DIW. Dôvodom je druhý tvrdý lockdown, ktorý je reakciou na prudký nárast prípadov ochorenia COVID-19.

Podľa DIW sa najväčšia európska ekonomika v lete a na jeseň výrazne oživila a vykompenzovala veľkú časť strát spôsobených prepadom počas prvého lockdownu v marci. Nové reštrikcie však opäť budú mať na ekonomiku veľký negatívny vplyv.

Inštitút predpovedá, že v 1. štvrťroku 2021 hrubý domáci produkt (HDP) klesne ešte prudšie než v prebiehajúcom kvartáli. Dodal, že situácia sa nezlepší, kým sa neskončia reštrikcie.

„Nemecká ekonomika sa môže vrátiť k oživeniu len vtedy, ak sa táto situácia skutočne upokojí,“ uviedol DIW. „Hoci je to bolestivé, budeme musieť vydržať tento tvrdý lockdown minimálne do konca januára,“ dodal expert inštitútu Claus Michelsen.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *