Draxler posiela odkaz Matovičovi: Si blázon, psychopat, zbabelec a úbožiak

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalý minister školstva Juraj Draxler sa po dnešne tlačovke Igora Matoviča, do neho naplno oprel.

“Blázon má práve tlačovku, pár minút som si pozrel. Dovoľte, aby som na plné ústa povedal, čo si o Igorových vyjadreniach myslím”:

Draxler ďalej pokračuje: Ako obyčajne je to taká zmes hlúpych lží, na ktoré musia skočia naozaj len jeho fanúšikovia. „Na jar ste ma kritizovali, že máme prísne opatrenia“. Nie Igorko, na jar prakticky nikto nekritizoval existujúce opatrenia. Čo sme kritizovali, ja medzi prvými, bol dementný nápad s „blackoutom“. A to, že bol dementný, potvrdila prax, my sme totiž takmer na nulu infekcií zišli aj bez nejakého blackoutu, a bez zabitia ekonomiky! Ktoré by si TY, ako psychopat, úplne zbytočne spôsobil.

Alebo „trasovacie kapacity sme neposilnili, lebo nie je také ľahké na trhu nájsť vyškolených epidemiológov“. Igorko, na trasovanie netreba žiadnych vyškolených epidemiológov, len normálnych, kvalitných zamestnancov call centra. Ak by sa toto, za maličký zlomok prostriedkov, ktoré ty si kriminálne rozhádzal na tvoje testovania, v lete a na začiatku jesene dalo dokopy, tak celkom určite významne oddialime nárast prípadov. Tým pádom by druhá vlna trvala kratšie a potrebovali by sme oveľa kratší (ale reálny) lockdown. Hovorili ti to všetci (!) tak láskavo neklam, že odborníci majú na možné opatrenia rôzne názory.

NAJVIAC, najviac si ma ale naštval, ty zbabelec, tým ako si všetko hodil na nezodpovedných Slovákov. Úplne otvorene, drzo. Ešte si to porovnal so „zodpovednými“ Britmi, ktorým teraz začali ísť čísla dole.


Tak aby si vedel, ty ignorant, v Británii mali od začiatku oveľa väčšie problémy s dodržiavaním opatrení, ako my na Slovensku. Oveľa. Mládež sa zgrupovala v parkoch, ľudia ešte na jeseň pri každej zľave vytvorili úplne narvaté obchody.

To, čo v Británii zabralo, bolo jednoducho to, že keď už bolo veľmi zle, vláda lockdown naozaj začala vyžadovať. Takisto, keďže tam firmy celkom slušne odškodňujú, tie nenútili zamestnancov, aby chodili do práce aj vtedy, keď mohli byť napríklad na home office.
A tiež pomohlo, že nemali žiadne hlúpe celoplošné testovania. Jedno skúsili, v Liverpoole, kde to robili chytrejšie ako my, napríklad porovnávali viacero metód. Odborníci ho vyhodnotili, vláde vysvetlili, že to nemá zmysel a bol koniec experimentu.

Takže tak. Slováci boli SUPER zodpovední, a ohľaduplní, na jar, kým ešte mali dôveru vo fungovanie krajiny. To všetko ty od jari sústavne ničíš, a ešte máš tú nebetyčnú drzosť hádzať vinu za chaos na ľudí.

SI OBYČAJNÝ ÚBOŽIAK

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *