Dvojtvárny primátor Kežmarku Ferenčák (HLAS-SD) schvaľuje testovanie detí. Vládu kritizuje, avšak narozdiel od starostu Becíka sa vždy podvolí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Kežmarok 26. marca (TASR) – Žiaci zo Základnej školy (ZŠ) Grundschule v Kežmarku absolvovali v piatok pilotné testovanie na ochorenie COVID-19 pomocou kloktacích testov. TASR o tom informovala Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mesta s tým, že išlo o žiakov druhého stupňa, ktorí sa aktuálne učia prezenčnou formou v malých skupinách, to znamená päť žiakov plus jeden učiteľ.


      „Po Veľkej noci by sme chceli takýmto spôsobom začať testovať aj žiakov tretieho a štvrtého ročníka. Testovanie kloktaním bude fungovať na báze dobrovoľnosti a rodič musí dať písomný súhlas k tomu, aby mohlo byť jeho dieťa testované,” priblížil riaditeľ ZŠ Grundschule Miroslav Beňko.


      Podľa ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu je na základe zlepšujúcej sa epidemiologickej situácie predpoklad, že po veľkonočných prázdninách sa na Slovensku začne riadiť regionálnym COVID automatom. Otvorila by sa tak možnosť plnohodnotného obnovenia prezenčného vyučovania na druhom stupni základných škôl.


      V prípade, že sa forma testovania kloktaním osvedčí, mohlo by to urýchliť bezpečný návrat žiakov k prezenčnej výuke. „Bol by som najradšej, keby žiaci druhého stupňa nastúpili na prezenčnú výuku vo všetkých školách. Čakáme len na pokyn, kedy nám to ministerstvo umožní,” uviedol primátor Ján Ferenčák.


      Ako ozrejmila Sosková, v prípade záujmu o túto formu testovania, musia zákonní zástupcovia vypísať potrebné dokumenty, ktoré sú spolu s ďalšími podrobnosťami dostupné na stránkach jednotlivých škôl. „Ak zákonný zástupca o testovanie dieťaťa kloktaním záujem nemá, žiak môže byť naďalej testovaný antigénovými testami,“ dodala.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *