ECB: Prebytok platobnej bilancie eurozóny v októbri vzrástol na 27 mld. eur

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Frankfurt nad Mohanom 18. decembra (TASR) – Prebytok platobnej bilancie eurozóny sa v októbri zvýšil. Motorom bol rast obchodu s tovarmi a službami.

Prebytok bežného účtu platobnej bilancie dosiahol v októbri 27 miliárd eur po 25 miliardách eur v septembri, uviedla Európska centrálna banka (ECB).

Prebytok bilancie obchodu s tovarmi stúpol na 35 miliárd eur z 33 miliárd eur a prebytok bilancie obchodu so službami na 9 miliárd eur zo 7 miliárd eur.

Bilancia účtu primárnych príjmov skončila s deficitom 5 miliárd eur po -2 miliárd eur v predchádzajúcom mesiaci. Schodok účtu sekundárnych príjmov stagnoval na úrovni 12 miliárd eur.

Za uplynulých 12 mesiacov (do októbra) prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny dosiahol 228 miliárd eur alebo 2 % hrubého domáceho produktu (HDP) po 272 miliardách eur alebo 2,3 % HDP rok predtým.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *