Erik Kaliňák: Minister Mikulec zákerne klame!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Podpredseda SMER-SD Erik Kaliňák sa vo svojom statuse na sociálnej sieti rozpísal ako sa minister vnútra Mikulec zamotal do vlastných lží, keď tvrdil, že Milanovi Lučanskému vyšetrovateľ neobmedzoval práva na kontakt s rodinou.

Facebook Erik Kaliňák:

MINISTER MIKULEC ZÁKERNE KLAME

Vládni predstavitelia absolútne nezvládli komunikáciu okolo smrti gen. Lučanského. Namiesto toho, aby spoločnosť upokojili a vyvrátili akékoľvek pochybnosti spojené so smrťou gen. Lučanského, sme svedkami toho, ako sa postupne totálne zamotali vo vlastných tvrdeniach a tak radšej celú komunikáciu prenechali na média. Tie na dennej báze kŕmia úradnými dokumentami, ktoré mala logicky vidieť najprv nezávislá komisia ministerky Kolikovej, následne rodina gen. Lučanského a až potom verejnosť. Média napriek svojej nepochopiteľnej nadpráci v obhajobe vlády a vysvetľovaní celej kauzy, skrz zverejňované dokumenty odhaľujú jedno vládne klamstvo za druhým.

V jednom zo svojich statusov o smrti gen. Lučanského minister Mikulec tvrdil, že vyšetrovateľ žiadnym spôsobom neobmedzoval práva Lučanského na kontakt s rodinou. Vraj neexistoval o komunikovanie s rodinou z jeho strany žiaden záujem a ani oficiálna žiadosť. Nuž medzi včera zverejnenými dokumentmi je aj Lučanského žiadosť o poskytnutie telefónu za účelom telefonovania manželke. Táto oficiálna žiadosť je z dňa, kedy sa vrátil do väzby po prvej hospitalizácii, kvôli jeho „samozraneniu“. (17.12.) Na uvedenej žiadosti je vidieť, že ju vyšetrovateľ zamietol a to dokonca bez udania akéhokoľvek dôvodu! Takýto postup je v absolútnom rozpore so základnými ľudskými právami garantovanými aj ľuďom, ktorí sú väzobne stíhaní. Pán minister Mikulec vážne sa vás pýtam, prečo ste v tejto veci klamal?

Zároveň začína byť zjavné to, na čo strana SMER – SD upozorňuje už niekoľko mesiacov. Namiesto poctivého vyšetrovania sme svedkami nezákonných väzieb, ktoré neslúžia hľadaniu pravdy a k očiste štátu, ale na mučenie politických väzňov. Vychádzajúc aj zo statusu syna ďalšieho generála T. Gašpara je zjavné, že vo väzbe dochádza zo strany OČTK k závažným porušeniam základných práv ľudí vo väzbe, čo na konci dňa znemožní spravodlivý rozsudok, hoc by aj dané trestné činy naozaj spáchali. Tohto si musia byť dnes už vedomí všetci, ale úprimne im to asi veľmi nevadí. Veď načo vyšetrovať, vypočúvať zadržaných či robiť vôbec nejaké procesné úkony, keď dlhé mesiace, či roky mučenia vo väzbe na samotke a bez kontaktu s rodinou je tým najhorším možným trestom. Politicky je to tiež jedno, lebo s médiami na strane vlády je mediálny obraz zadržaných už doslova na úrovni odsúdených. Veď nakoniec, keď ide o SMER – SD prezumpcia neviny neplatí, ani keď ste na slobode.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Erik Kaliňák: Minister Mikulec zákerne klame!

 • 6. januára 2021 at 23:52
  Permalink

  PODLIACI!!!
  Každý večer zapaľujem sviečky v okne od osudného dňa a budem tak robiť až do pohrebu!
  Generál Lučanský čistil štát od mafie, od vrahov, krutých, nemilosrdných — to bol OČISTEC!
  Táto vláda, to sú len špinavé metly, ktoré Slovensko zasvinia. A toto pustia do kostola? A toto pustia do neba?
  Česť pamiatke odvážneho generála!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *