Europoslankyňa prekročila rýchlosť: Hlasovalo sa o jej imunite. Na Slovensku by z nej možno bola špeciálna prokurátorka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Právnička Judita Laššáková, ktorá pracuje v Bruseli a okrem ústavneho práva sa venuje aj agende, ktorou sa zaoberá Europarlament opísala, čo bolo predmetom návrhu na stratu poslaneckej imunity maďarskej europoslankyne Lívie Járóki a ako hlasovanie dopadlo.

J. Laššáková píše: „Dňa 24. marca 2021 Európsky parlament hlasoval o viacerých správach. Prvým z hlasovaní v ten deň bolo zbavenie imunity poslankyne Lívie Járóki. Jej domovskou stranou je maďarský FIDESZ.“

Ďalej sa pýta: „Tipoval by niekto korupciu? Nebodaj spreneveru? Ani omylom!“

Pani poslankyňa prekročila maximálnu povolenú rýchlosť.

No, takéto delikty sú niekde trestným činom, niekde priestupkom.

„V jednej nemenovanej krajine dokonca takéhoto „piráta ciest“ odmenia funkciou v štátnej organizácii na potieranie kriminality…Pani europoslankyňa tlačila plynový pedál auta v zlej krajine a o imunitu prišla“ dodala v závere Judita Laššáková.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *