Europoslankyňa tvrdí, že si Slovensko „zabudlo“ požiadať o peniaze z Bruselu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Martin Baumann

Monika Beňová na Facebooku uviedla:

Pekný večer, tento týždeň je toho trochu viac, tak mi dovoľte spomenúť jednu tému, o ktorej sme dnes hlasovali a ktorá sa tak v tichosti na Slovensku “stratila”.

EÚ má pre svoje členské štáty zriadený Fond solidarity, ktorý býval využívaný najma na pomoc krajinám postihnutým živelnými pohromami.

V marci 2020 sme jeho účinnosť rozšírili a cieľom Fondu solidarity Európskej únie je umožniť Únii reagovať rýchlym, účinným a pružným spôsobom na núdzové situácie a prejaviť solidaritu s obyvateľstvom oblastí postihnutých veľkými alebo regionálnymi živelnými pohromami alebo čeliacich závažnému ohrozeniu verejného zdravia.

Svoje žiadosti o finančný príspevok zaslali viaceré štáty, okrem teda nášho Slovenska. Keď vezmeme do úvahy, že lockdown sme mali aj počas tzv.prvej vlny covid19 nedokážem logicky rozumieť tomu, prečo sme o finančný príspevok nepožiadali.

Toto je vskutku tak nekompetentná vláda, že už ani neviem čo by sa ešte muselo stať aby sa konečne spamatali a začali odborne viesť svoje rezorty.

Považujem preto za doležité, informovať aspoň takýmto sposobom o ďalšej premárnenej šanci a zároveň apelujem na predsedu vlády p.Hegera a podpredsedničku vlády a ministerku p. Remišovú, aby sa oveľa aktívnejšie zaoberali možnosťami, ktoré našim občanom možu v týchto ťažkých mesiacoch aspoň čiastočne pomocť. Prepásli už viaceré možnosti, ktoré mohli pomocť v ťažkých časoch!

Obrázok nižšie:

Zdroj: FB, Monika Beňová

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Europoslankyňa tvrdí, že si Slovensko „zabudlo“ požiadať o peniaze z Bruselu

 • 20. mája 2021 at 7:04
  Permalink

  To nevedela zdvihnúť riť a požiadať o vystúpenie v parlamente?

  Reply
 • 20. mája 2021 at 13:18
  Permalink

  A co panicka najchitrejsia Remisova?? vytvorili kvoli nej a pre nu nove ministerstvo a ona sedi na riti a raduje sa ze nemusi nic robit.To je dobre zamestnanie.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *