Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. marca (TASR) – Exšéf finančnej správy František I. a podnikateľ Peter B. budú naďalej väzobne stíhaní. Rovnako, ako aj ďalší dvaja obvinení a zadržaní v kauze Mýtnik. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR. TASR o tom informoval hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 5T NS SR na neverejnom zasadnutí v pondelok (8. 3.) zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených F.I., P.B., M.G., J.R. Sťažnosti obvinení podali proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku z 1. februára, ktorým boli vzatí do väzby,“ uviedla hovorkyňa.

Okrem Petra B. a Františka I. zobral ŠTS vo februári do väzby aj Janu R. a bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. František I., Milan G. a Jana R. sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter B. za zločin prijímania úplatku.

Peter B. je bratom podnikateľa Jozefa B., ktorý je rovnako obvinený v rámci policajnej akcie Mýtnik. Toho zobral právoplatne do väzby NS SR 1. marca. U neho skonštatoval odvolací súd dôvody útekovej a kolúznej väzby.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe (aktualizované)

  • 9. marca 2021 at 15:05
    Permalink

    Som zvedavý, kedy k nim slávna NAKA pridá aj Dzurindu, Mikloša, Kisku, Lipšica ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *