Fico: Opätovné vyhlásenie núdzového stavu po 29.12. by bolo znásilňovanie zákona

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 17. decembra (TASR) – Ak vládna koalícia počká na uplynutie núdzového stavu do 29. decembra a po jednodňovej prestávke ho vyhlási nanovo, pôjde o „znásilňovanie zákona“. Vyhlásil to šéf Smeru-SD Robert Fico vo štvrtok po tom, ako plénum Národnej rady (NR) SR opätovne presunulo hlasovanie o novele zákona o bezpečnosti štátu, ktorá mala predlžovanie núdzového stavu upraviť.

„Toto bude hrubé zneužitie moci, hrubé zneužitie právomocí verejných činiteľov, a budeme na to primeraným spôsobom reagovať,“ povedal. Vysvetlil, že ak koalícia počas sviatkov ‚nenaženie‘ 90 poslancov do NRSR, aby novelu odsúhlasili, počas Silvestra prestanú platiť obmedzenia a ľudia budú oslavovať. Zdôraznil, že za „bordel a chaos“ zodpovedá vládna koalícia. Pripomenul, že Smer-SD predložil pozmeňujúci návrh k novele, aby sa k predĺženiu núdzového stavu vyjadrila NRSR ešte predtým, ako začne platiť, nie ex post. Namietal tiež obmedzovanie ľudských práv.

Podotkol, že ku koncu roka 2020 je koalícia roztrieštená, poukázal na spory predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO) s vicepremiérom Richardom Sulíkom (SaS). Hovorí o vážnych nezhodách. „Vládna koalícia je totálne rozbitá. Dala ľuďom nádherný darček v podobe odobratia teplých obedov a zrušenia celého radu významných sociálnych opatrení. Ešte dala druhý darček celému Slovensku, že SR konečne vidí, kto to, preboha, bol zvolený a kto to dnes riadi štát,“ uviedol.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *