Fico Remišovej: Ak prídu voľby o rok alebo 2024 idete preč, lebo ste to nezvládli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 14. februára (TASR) – Jediný skutočný liek na pandémiu nového koronavírusu je očkovanie proti ochoreniu COVID-19. V nedeľnej relácii RTVS O päť minút 12 to vyhlásila vicepremiérka a ministerka pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí). Benefity očkovania podľa nej prevyšujú riziká. Postoj poslanca Národnej rády SR a šéfa opozičného Smeru-SD Robert Fica k očkovaniu preto vníma ako podkopávanie nôh Slovensku.


      „V úsilí očkovať nesmieme poľavovať. Sme v tomto smere jedna z najlepších krajín v rámci Európskej únie. Začali sme očkovať už aj učiteľov. Do dvoch týždňov ich bude zaočkovaných 20.000,“ uviedla vicepremiérka. Kritizuje, že opozícia neprichádza s konštruktívnymi návrhmi v boji proti pandémii. Vyjadrenia Fica k očkovaniu ju prekvapujú a vníma ich ako spochybňovanie odborníkov. Aj vďaka očkovaniu sa krajina podľa Remišovej blíži k začiatku konca pandémie. Verejnosť vyzvala, aby ešte zopár mesiacov vydržala.

      Fico reagoval, že má iný názor na očkovanie a ako slobodný človek môže povedať, že má výhrady i to, že je to obrovský biznis pre farmaceutické firmy. „Kto sa chce dať zaočkovať, nech sa zaočkovať dá. Nech platí princíp dobrovoľnosti,“ skonštatoval šéf Smeru-SD. Remišová na margo biznisu farmaceutických firiem uviedla, že keď niekto niečo predá či vymyslí, má za to aj zisk. „Je to princíp trhu,“ skonštatovala. Fico vyzval, aby vláda poskytla všetky informácie týkajúce sa očkovania, a to aj „za“ i „proti“ a nech sa každý následne rozhodne, či bude voliť kvalitný test na COVID-19, alebo očkovanie proti ochoreniu.


      Slovensko je podľa Fica momentálne krajina, ktorá je dávaná za vzor, ako sa to nemá robiť. „Slovensko je v rozklade. Padá nám demokracia. Vláda totálne zlyháva,“ skonštatoval. Vládnej koalícii radí, aby upokojila politickú situáciu. Zaviedol by moratórium na politické vyhlásenia vo vláde. Koalícia by sa mala prestať podľa neho navzájom urážať a začať získavať dôveru ľudí. Núdzový stav považuje za nezmysel, a preto je za jeho opätovné nepredlžovanie. Ficovi chýba dialóg vlády s mestami a obcami. „Nemôžete sa vyhrážať mestám a obciam kriminálom, keď to neviete bez nich robiť. Mali by ste primátorom a starostom ďakovať,“ odkázal Fico Remišovej. Odporúča, aby sa vytvorila rada za účasti zamestnávateľov, odborárov i samospráv a vláda s nimi viedla dialóg.


      To, že Smer-SD a mimoparlamentný Hlas-SD chcú dosiahnuť referendum za predčasné voľby, vníma Remišová ako ich ústavné právo, nemyslí si však, že to bude úspešné. „Ľudia nechcú návrat mafie“. Keď Fico prehrá voľby, podľa vicepremiérky ich spochybňuje a vnáša chaos.


      Šéf Smeru-SD tvrdí, že ľudia chcú iný pohľad na riadenie štátu. „Ak prídu parlamentné voľby o rok, či v roku 2024, idete preč, lebo ste to nezvládli,“ odkázal Fico Remišovej.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *