Financie: Devízové rezervy Číny vzrástli v novembri na vyše 4-ročné maximum

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Peking 7. decembra (TASR) – Po októbrovom poklese zaznamenali devízové rezervy Číny v minulom mesiaci rast, pričom sa dostali na najvyššiu úroveň za viac než štyri roky. Informovala o tom v pondelok čínska centrálna banka.

Podľa jej údajov sa čínske devízové rezervy zvýšili v novembri medzimesačne zhruba o 50 miliárd USD takmer na 3,18 bilióna USD (2,62 bilióna eur) z októbrovej hodnoty približne 3,13 bilióna USD. Novembrový údaj predstavuje najvyššiu hodnotu devízových rezerv v Číne od augusta 2016.

Výsledky zároveň prekonali očakávania trhov. Analytici počítali s tým, že devízové rezervy vzrastú maximálne na 3,15 bilióna USD.

Naopak, hodnota zlatých rezerv ku koncu novembra klesla. Dosiahla 110,4 miliardy USD, zatiaľ čo ku koncu predchádzajúceho mesiaca predstavovala 117,89 miliardy USD.
(1 EUR =1,2159 USD )

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *