Financie: ECB úroky nezmenila, ale zvýšila stimuly na podporu ekonomiky

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Frankfurt nad Mohanom 10. decembra (TASR) – Európska centrálna banka (ECB) vo štvrtok ponechala kľúčové úrokové sadzby nezmenené, ale rozšírila svoj program stimulov na podporu ekonomiky.

ECB počas svojho decembrového zasadnutia zvýšila núdzový pandemický program nákupu aktív (Pandemic Emergency Purchase Programme – PEPP), ktorý spustila koncom marca, o ďalších 500 miliárd eur na 1,85 bilióna eur a predĺžila ho minimálne do konca marca 2022.

Okrem toho strážcovia európskej meny zvýšili celkový objem lacných úverov v rámci tretej série cielených dlhodobých refinančných operácií (TLTRO III) na 55 % z 50 % zo svojho objemu oprávnených úverov.

A zároveň Rada guvernérov vo štvrtok podľa očakávania ponechala kľúčovú úrokovú sadzbu na nule a úroková sadzba z vkladov zostala na rekordnom minime -0,5 %.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *