Financie: ECB úroky nezmenila, ale zvýšila stimuly na podporu ekonomiky

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Frankfurt nad Mohanom 10. decembra (TASR) – Európska centrálna banka (ECB) vo štvrtok ponechala kľúčové úrokové sadzby nezmenené, ale rozšírila svoj program stimulov na podporu ekonomiky.

ECB počas svojho decembrového zasadnutia zvýšila núdzový pandemický program nákupu aktív (Pandemic Emergency Purchase Programme – PEPP), ktorý spustila koncom marca, o ďalších 500 miliárd eur na 1,85 bilióna eur a predĺžila ho minimálne do konca marca 2022.

Okrem toho strážcovia európskej meny zvýšili celkový objem lacných úverov v rámci tretej série cielených dlhodobých refinančných operácií (TLTRO III) na 55 % z 50 % zo svojho objemu oprávnených úverov.

A zároveň Rada guvernérov vo štvrtok podľa očakávania ponechala kľúčovú úrokovú sadzbu na nule a úroková sadzba z vkladov zostala na rekordnom minime -0,5 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *