Financie: Euro je najsilnejšie od apríla 2018

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur/Frankfurt nad Mohanom 17. decembra (TASR) – Spoločná európska mena pokračuje v posilňovaní. Jej kurz sa v noci na štvrtok v ázijskom obchodovaní dostal na najvyššiu úroveň od apríla 2018, keď stúpol až na 1,2235 USD/EUR.

Americká centrálna banka (Fed) v stredu (16. 12.) večer ponechala svoju kľúčovú sadzbu v pásme 0 % až 0,25 %. Zároveň oznámila, že bude pokračovať v nákupoch vládnych dlhopisov dovtedy, kým sa situácia v ekonomike nezlepší a inflácia a nezamestnanosť nezačnú smerovať k cieľom centrálnej banky. Fed uviedol, že použije všetky nástroje, ktoré má k dispozícii, aby podporil ekonomiku USA v týchto ťažkých časoch.

Euro zareagovalo na rozhodnutie Fedu najprv oslabením takmer až na 1,21 USD/EUR. Neskôr však jeho kurz začal opäť rásť.

Od začiatku roka si kurz spoločnej európskej meny pripísal takmer 10 centov. Na konci roka 2019 sa obchodovala okolo úrovne 1,12 USD. V marci sa potom počas pádu spôsobenom koronakrízou oslabila až na 1,06 USD. Od polovice mája však jej kurz opäť rastie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *