Financie: Kurz eura sa stabilizoval nad hraincou 1,20 USD/EUR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Frankfurt nad Mohanom 22. decembra (TASR) – Kurz spoločnej európskej meny sa stabilizoval nad hranicou 1,20 USD/EUR. Euro sa v utorok ráno predávalo po 1,2220 USD. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok (21. 12.) popoludní referenčný kurz na 1,2173 (v piatok: 1,2259) USD/EUR.

Euro rovnako ako britská libra v pondelok v neskorom obchodovaní takmer kompletne vymazali svoje straty voči doláru. Dôvodom boli špekulácie o tom, že čoskoro by mohlo prísť k prelomu v rokovaniach medzi Európskou úniou (EÚ) a Britániou o budúcich obchodných vzťahoch a že obe strany na poslednú chvíľu predsa len uzavrú obchodnú dohodu.

V pondelok v skorom obchodovaní mali na euro aj libru výrazne negatívny vplyv správy o rýchlom šírení nového, infekčnejšieho kmeňa koronavírusu. Neistota investorov bola citeľná aj v utorok. Preto sa dolár, ktorý je považovaný za bezpečný prístav v turbulentných časoch, posilnil voči niektorým dôležitým menám.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *