Financie: Slovensko a MMF budú mať dohodu o pôžičke na roky 2021 až 2023

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 8. decembra (TASR) – Vláda by v stredu (9. 12.) mala prerokovať a schváliť návrh dohody o pôžičke medzi SR a Medzinárodným menovým fondom (MMF) na najbližšie tri roky.

„Cieľom materiálu je uzatvorenie novej bilaterálnej dohody o pôžičke medzi Slovenskou republikou a MMF na obdobie 1. januára 2021 až 31. decembra 2023 s možným predĺžením o jeden rok so súhlasom veriteľa,“ uvádza sa vo vládnom materiáli predloženom vláde Ministerstvom financií (MF) SR. Aktuálne bilaterálne dohody o pôžičke medzi členskými krajinami menového fondu a MMF sú podľa MF SR platné do 31. decembra 2020.

Rezort financií dodal, že prostriedky pri prípadnom čerpaní zo strany MMF zabezpečuje Národná banka Slovenska (NBS). MF SR refunduje NBS náklady vyplývajúce jej z bilaterálnej dohody o pôžičke na základe dohody o refundácii rozdielu výnosových a nákladových úrokov vyplývajúcich NBS z bilaterálnej dohody o pôžičke medzi SR a MMF z roku 2017.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *