Finančná polícia zasahuje v daňovom sklade v Nitrianskom kraji

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Nitra 14. decembra (TASR) – Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy a colných úradov spoločne s pracovníkmi daňových úradov zasahujú v rámci akcie Fénix v daňovom sklade v Nitrianskom kraji. Polícia v rámci nej zabezpečila sklad, v ktorom pôsobia viaceré spoločnosti obchodujúce s minerálnymi olejmi.

Podľa slov hovorkyne finančnej správy Martiny Rybanskej niektoré z týchto spoločností majú otvorené kontroly na DPH. „Pri kontrolách v týchto subjektoch finančná správa identifikovala vysoko rizikovú DPH či podozrenie na karuselové podvody,“ uviedla hovorkyňa.

Finančná správa zaistila kompletné množstvo minerálneho oleja, ktoré sa v daňovom sklade fyzicky nachádzalo. „Zabezpečili sa tak veci pre riadne poukázanie spôsobu ich nadobudnutia, množstva a ceny. O podrobnostiach kontrolnej akcie nie je možné informovať vzhľadom na to, že finančná správa ešte vykonáva ďalšie potrebné úkony,“ dodala Rybanská.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *