Táto vláda chce vládnuť v núdzovom stave zrejme až do úplného konca , opäť ho predĺžila o 40 dní.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 29. decembra (TASR) – Na Slovensku bude naďalej pokračovať núdzový stav. Vláda v utorok rozhodla o jeho predĺžení o 40 dní.

Obmedzenia, ktoré sa týkajú slobody pohybu a pobytu, budú platiť do 10. januára 2021.

V rámci výnimiek z tohto zákazu platia všetky, ktoré prijal kabinet pri zavedení lockdownu od 19. decembra 2020, pridáva k nim zároveň ďalšie. Vzťahujú sa na cestu dieťaťa do a z predškolského zariadenia, cestu do a zo školy alebo školského zariadenia, sprevádzanie dieťaťa na cestu do a z predškolského alebo školského zariadenia, platí aj výnimka pre osoby bez domova pri zabezpečovaní a presúvaní sa do zariadení sociálnych služieb a sociálnej pomoci.

Zároveň prijaté uznesenie ukladá členom vlády prijímať opatrenia, ktoré umožnia odvolať núdzový stav a prijaté obmedzenia v čo najkratšom čase.

Vláda, rokujúca online, využila možnosť, ktorú jej dáva novelizovaný zákon o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu. Novelu v pondelok (28.12.) schválili poslanci Národnej rady SR, v rovnaký deň ju podpísala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Zákon v novej podobe umožňuje kabinetu opakovane predlžovať núdzový stav, najviac o 40 dní. Schváliť to však musí takisto parlament, najneskôr do 20 dní odo dňa účinnosti jeho predĺženia. Má to byť „ústavná poistka“ v rámci deľby moci a systému bŕzd a protiváh v parlamentnej republike. Takáto poistka má byť zavedená aj pri vyhlásení opätovného núdzového stavu.

Do utorka platí núdzový stav, ktorý trval od 15. novembra.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Táto vláda chce vládnuť v núdzovom stave zrejme až do úplného konca , opäť ho predĺžila o 40 dní.

  • 29. decembra 2020 at 20:22
    Permalink

    Čakal niekto od tejto proamerickej fasistickej bandy odchovanej mimovládkami ničom iné ? Ešte je potrebné zahodiť zástavu a poprosit za mlákou či nemajú zvyšnú hviezdičku . Demokracia v tejto „Džamahirii“ už dávno skončila.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *