Fracúzsky prezident Macron má koronavírus, je v stabilizovanom stave

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Paríž 19. decembra (TASR) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý sa nakazil novým koronavírusom, je v stabilizovanom stave, pričom výsledky lekárskeho vyšetrenia boli uspokojujúce. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na sobotňajšie oznámenie prezidentskej kancelárie.


      Macron, ktorý po odchode do domácej karantény pracuje zo svojej rezidencie mimo Paríža, „stále vykazuje rovnaké príznaky ochorenia COVID-19 (únava, kašeľ, stuhnutosť svalov),“ uvádza sa v krátkom oznámení podpísanom jeho osobným lekárom. Prezident si tak naďalej plní svoje povinnosti.


      Macron v piatok cez sociálne siete informoval, že sa cíti dobre, ale príznaky ochorenia COVID-19 ho donútili zmierniť svoje obvyklé pracovné tempo. Ubezpečil však, že prioritným problémom – napr. epidemiologickej situácii v krajine či brexitu – sa venuje z rezidencie La Lanterne, kam sa uchýlil do karantény. Avizoval, že správu o svojom zdravotnom stave bude zverejňovať každý deň. Dodal, že niet dôvodu, aby uňho choroba mala nepriaznivý vývoj.


      Rezidencia La Lanterne je poľovnícky zámoček vo Versailles v departemente Yvelines. Macron sa tam presunul vo štvrtok popoludní po tom, čo Elyzejský palác oznámil, že prezident mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus. Spolu s ním tam je aj jeho osobný lekár Jean-Christophe Perrochon. Prvá dáma, Brigitte Macronová, zostala v Elyzejskom paláci v Paríži.


      Od začiatku pandémie Francúzsko zaznamenalo viac ako dva milióny prípadov nákazy a vyše 60.000 úmrtí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *