Francúzsko neprijme podhodnotenú dohodu o partnerstve EÚ s Britániou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel 1. decembra (TASR) – Francúzsko vyzvalo v pondelok Spojené kráľovstvo, aby viedlo „skutočné“ rokovania s EÚ o budúcich vzájomných vzťahoch vzhľadom na to, že prechodné obdobie po brexite sa blíži ku koncu. Paríž zároveň britskú stranu upozornil, že nepristúpi na nejakú „podhodnotenú dohodu,“ uviedla tlačová agentúra AFP.

„Prioritou pre Britov je vyjasniť si svoje pozície a skutočne rokovať o dosiahnutí dohody,“ uviedol Elyzejský palác podľa správy AFP.

Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier a jeho britský partner David Frost obnovili koncom minulého týždňa v Londýne rokovania, ktoré by sa museli skončiť už v najbližších dňoch, ak chcú obe strany dospieť k dohode o voľnom obchode, ktorá by začala platiť od 1. januára 2021

V prípade nedohody sa obchodné vzťahy medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom budú riadiť podľa pravidiel Svetovej obchodnej organizácie (WTO) – vrátane colnej záťaže.

„Vždy sme tvrdili, že chceme dohodu, ale nie za každú cenu. EÚ si tiež chce chrániť svoje záujmy súvisiace s predchádzaním nekalej konkurencii zo strany britských spoločností na európskom trhu a s právami rybárov. Neprijmeme podhodnotenú dohodu, ktorá nerešpektuje naše záujmy,“ odkázal úrad francúzskeho prezidenta.

Francúzsky minister pre európske záležitosti Clément Beaune v nedeľu v tejto súvislosti upozornil, že Paríž prikladá veľký význam uzavretiu „uspokojivej“ dohody o rybolove, ktorá by poskytla francúzskym rybárom „udržateľný a široký prístup“ do britských teritoriálnych vôd.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *