Francúzsko uvoľňuje obmedzenia, ešte platí čiastočný zákaz nočného vychádzania

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Paríž 15. decembra (TASR) – Prísne koronavírusové obmedzenia vo Francúzsku sa od utorka mierne uvoľňujú. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Ľudia teraz môžu odísť z domu z akéhokoľvek dôvodu, a nielen z určitých dôvodov, ako to bolo v prípade najnovšieho lockdownu v krajine platného od konca októbra.

Je však zavedený čiastočný zákaz nočného vychádzania: ľudia môžu ísť von od 20.00 h do 06.00 h nasledujúceho dňa len z určitých konkrétnych dôvodov a musia najprv povinne vyplniť online formulár.

Medzi týmito dôvodmi sú: práca, starostlivosť o deti, zdravotná núdza alebo prechádzka s domácim zvieratkom.

Ísť si von zašportovať alebo len na bežnú prechádzku nie je dovolené.

Mnohí ľudia však uvoľnenie pravidiel nepociťujú ako veľkú zmenu, pretože dodržiavanie lockdownu (zatvorenia krajiny) sa tak prísne nekontrolovalo ani nesankcionovalo.

Tento týždeň sa mali otvoriť kiná, divadlá a múzeá, ale úrady to odložili na neskôr, kým nebude miera nových prípadov nákazy trvalejšie klesať – toto otvorenie sa teraz očakáva 7. januára.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron k situácii v budúcnosti povedal, že reštaurácie sa znovu otvoria 20. januára, ale jeho premiér Jean Castex v utorok vyhlásil, že toto nie je pevne stanovený dátum. „Bude to závisieť od toho, ako zvládneme sviatočné obdobie,“ povedal premiér pre stanicu Europe 1.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *