Generálna prokuratúra vyvracia Tódovej manipulatívne tvrdenie v článku na webovom portáli Denníka N (opravený link)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Stanovisko GP SR k publikovaným tvrdeniam v článku na webovom portáli Denníka N „Kočner mal v mobile aj šéfa prieskumného oddelenia generálnej prokuratúry Doricu“

Bratislava 26. marca (TASR) – Prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky sa ostro ohradzuje voči manipulatívnemu tvrdeniu redaktorky publikovanému v článku, v ktorom tvrdí, že „zistili, že existuje podozrenie, že aj vedúci prieskumného oddelenia mohol patriť do okruhu známych Mariana Kočnera, s ktorými komunikoval na generálnej prokuratúre.“

Prokurátor žiadny vzťah s osobou M. K. nemá, spomínanú osobou nepozná, nikdy s ňou nebol v osobnom kontakte a uvedené rovnako platí o najbližších prokurátora, ani nikdy s dotknutou osobou netelefonoval. Prokurátor využíva na pracovné kontakty iné číslo. Prokurátor nedisponuje informáciou akým spôsobom sa Vami spomínaná osoba dostala k služobnému telefónnemu číslu, ktoré nevyužíva. Služobné kontakty sú prístupné príslušným osobám na pracovné kontakty aj mimo rezortu prokuratúry, preto nie je možné vylúčiť, že sa k nim dostanú aj neoprávnené osoby.

V kontexte uvedenej komunikácie dvoch osôb o tretej nezúčastnenej osobe, prokurátor nekomunikoval s osobou B. P. V súvislosti s predmetnou otázkou poskytol svoje stanovisko príslušnému vyšetrovateľovi NAKA v postavení svedka, odkaz na link nižšie:

https://www.genpro.gov.sk/spravy-2ed7.html?id=2906&fbclid=IwAR2a7RZ96G8g0DIi1qRpnFdxZt_4WYbS5RCG38kQOXnGDE7FIot_5jNi7Mg

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Generálna prokuratúra vyvracia Tódovej manipulatívne tvrdenie v článku na webovom portáli Denníka N (opravený link)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *