Generálny tajomník OSN vyslovil pochvalu Nemecku za jeho „mierové úsilie“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Berlín 18. decembra (TASR) – Generálny tajomník medzinárodnej Organizácie Spojených národov António Guterres pochválil Nemecko za „mierové úsilie“ a označil ho za „pilier multilateralizmu“. Urobil tak v piatok počas príhovoru pred nemeckým parlamentom pri príležitosti 75. výročia založenia OSN, uviedla agentúra DPA.

„Ako generálny tajomník OSN som denne svedkom toho, ako Nemecko so svojím historickým povedomím a zodpovednosťou zohráva vo svete vedúcu pozíciu,“ uviedol Guterres v síce pomalej, ale gramaticky korektnej nemčine.

„Pozorujem, ako Nemecko čelí najväčším výzvam všetkých čias,“ dodal.

„Nemecko je v oblasti boja za mier dôležitým svetovým spojencom,“ dodal Guterres, pričom odkázal na misie v Afganistane a v africkom regióne Sahel.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *