Grécko: V migračnom tábore na Lesbose vyšetrujú možné znásilnenie batoľaťa

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Atény 15. decembra (TASR) – Úrady na gréckom ostrove Lesbos vyšetrujú podozrivé znásilnenie trojročného afganského dievčatka v migračnom tábore. V utorok to tlačovej agentúre AFP povedal zdroj z ministerstva pre migráciu.

Dievčatko našli v pondelok večer napoly v bezvedomí a krvácajúce na toalete v tábore Kara Tepe.

„Táboroví lekári potvrdili“ tento prípad, uviedol zdroj.

Stav dievčaťa má ešte vyšetriť súdny lekár.

Tábor, kde žije vyše 7300 ľudí, narýchlo postavili v septembri po tom, čo požiar pohltil a zničil utečenecký tábor Moria, najväčší v Európe.

Stanový tábor Kara Tepe tento týždeň po niekoľkých dňoch dažďov zaplavilo napriek tomu, že v októbri v tomto dočasnom zariadení vybudovali sieť odvodňovacích kanálov.

Skupina dobrovoľníkov Moria Corona Awareness Team v nedeľu na Facebooku upozornila, že v mnohých stanoch je mokro a v zariadení nie je žiadne suché miesto, kam by sa mohol človek uchýliť. Takisto vyjadrila obavy, že v tábore ochorie množstvo ľudí.

Európska komisia tento mesiac už skôr oznámila, že sa gréckymi úradmi a agentúrami EÚ dohodla na zriadení „nového, štandardného prijímacieho strediska“ pre migrantov na ostrove Lesbos, a to do septembra 2021.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *