Grigorij Javlinskij v článku kritizuje politiku Alexeja Navaľného

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 7. februára (TASR) – Jeden zo zakladateľov ruského politického hnutia Jabloko, Grigorij Javlinskij, vo svojom článku ostro kritizuje lídra opozície Alexeja Navaľného, pričom ho obviňuje z „podnecovania primitívnej sociálnej nenávisti“, informovala v nedeľu rozhlasová stanica Echo Moskvy.


      V článku s názvom Bez putinizmu a populizmu Javlinskij vyjadril nespokojnosť s taktikou protestov, ktorú použil Navaľnyj a jeho spolupracovníci.


      Spoluzakladateľ Jabloka je presvedčený, že Navaľnému „sú ľahostajné (….) zničené životy ľudí“, ktorí sa zúčastnili na nedávnych úradmi nepovolených zhromaždeniach a boli zadržaní. Javlinskij okrem toho v článku tvrdí, že Navaľnyj politicky zneužíva maloletých účastníkov týchto protestov a „hrá na seba“, keďže sa považuje za jediného politického lídra.


      Časť svojho článku Javlinskij venoval aj investigatívnym zisteniam Navaľného a jeho tímu, ktoré sa týkajú napr. korupcie i na najvyšších miestach moci v Rusku. Javlinskij ich označil za „populárne“, ale „bez praktických dôsledkov pre spoločnosť“.


      Filmy zverejňované na kanále Navalny Live podľa Javlinského len podnecujú a živia rozpory medzi chudobnými a bohatými v Rusku.


      Javlinskij v článku okrem toho spomenul aj Navaľného účasť na pochodoch ruských nacionalistov, nazvaných Ruský marš, i to, že v uplynulých rokoch bol prívržencom nacionalistickým hnutí v Rusku.


      Vo svojom článku však Javlinskij zároveň vyzval na komplexné vyšetrenie otravy Navaľného.


      Súčasne však vyjadril presvedčenie, že „demokratické Rusko, úcta k ľuďom, život bez strachu a represie sú nezlučiteľné s Navaľného politikou“.
 
      
      


     


     

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *