Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Rozhodnutie Holandska nežalovať Ukrajinu za skutočnosť, že v roku 2014 neuzavrela svoj vzdušný priestor nad zónou ozbrojeného konfliktu, nasvedčuje o zatváraní Haagu očí nad činmi Kyjeva, uviedla oficiálna hovorkyňa MZV Ruska Maria Zacharovová.

„V týchto dňoch holandská vláda podala správu o dokončení vyšetrovania, podľa nášho názoru kľúčového aspektu havárie letu MH17 – role kyjevských orgánov v prípade leteckej katastrofy malajzijského Boeingu. .. Všetky tie roky od chvíle skazy lietadla, tak či onak, si mnohí kládli otázku: ako je možné, že civilné lietadlá naďalej preletávali nad vojnovou zónou? Prečo Ukrajina nezatvorila nebo nad svojim územím pre prelety civilných lietadiel, ako vyžaduje hlavne Chicagský dohovor z roku 1944 a pravidlá ICAO?“, uvádza sa v jej komentári zverejnenom na webovej stránke ruskej diplomatickej služby.

„A hľa, teraz, po mnohých mesiacoch skúmania, Fond prezentuje výsledky. Obraz sa však vôbec nevysvetlil. Na základe prakticky bezobsažnej viacstranovej správy „absolútne nezávislej“ expertnej skupiny sa oficiálny Haag dopracoval k záveru, že neexistujú „presvedčivé“ argumenty na súdne žalovanie Kyjeva. Ukrajinské úrady si údajne neuvedomovali hrozbu pre civilné lietadla, ktorá bola v tom čase,“ – informovala Zacharovová. „Prepáčte, ale čo teda početné vyhlásenia ukrajinskej armády o systémoch protivzdušnej obrany, ktoré údajne vlastnia milície, a čo lietadlá ukrajinských ozbrojených síl, ktoré boli zostrelené deň predtým? Autori o tom podrobnejšie nevykladajú,“ – dodala .

Zdroj: Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Haag zatvára oči nad činmi Kyjeva v prípade MH17

 • 10. februára 2021 at 9:28
  Permalink

  vypaľovanie, zabíjanie,
  hladomor a iná tortúra,
  ak sa deje na nemeckej strane,
  menuje sa pekne – kultúra

  za vlasť bojovať, zomrieť pri obrane,
  cudzích zahnať svoje na panstvo,
  ak sa deje na slavianskej strane –
  to je bolševické barbarstvo !

  Janko Jesenský (pochybuje niekto, že bol demokrat ?)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *