Heger a Kurz hovorili o opatreniach na hraniciach i jadrovej energii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR/AP

Viedeň 4. mája (TASR) – Hospodárska spolupráca medzi Rakúskom a Slovenskom, opatrenia na hraniciach a jadrová energia, aj o tom v utorok vo Viedni diskutovali slovenský premiér Eduard Heger a rakúsky kancelár Sebastian Kurz.

Pre SR je podľa Hegera dôležité budovanie dobrých priateľských vzťahov so susednými krajinami.


„Som presvedčený, že Sebastian Kurz si tento rok nájde čas na návštevu Slovenska,“ uviedol Heger na Twitteri po spoločnej tlačovej konferencii s rakúskym kancelárom.

Pre SR je podľa neho dôležitý rozvoj spolupráce v rámci Slavkovského formátu s Českom a Rakúskom, ktorý má význam aj v súvislosti s bojom proti pandémii koronavírusu SARS-CoV-2.

Premiéri sa venovali téme kontrol na hraniciach medzi SR a Rakúskom, kadiaľ denne prechádza do Rakúska veľa pendlerov. Heger pripomenul zlepšenie pandemickej situácie a uvoľnenie niektorých opatrení.

Pendlerom od pondelka stačí preukázať sa testom nie starším ako sedem dní namiesto doterajšieho testu vykonaného najneskôr 72 hodín pred cestou. Heger takisto zdôraznil význam digitálnych zelených preukazov, tzv. COVID pasov.

Kurz na Twitteri uviedol, že Rakúsko a SR budú aj naďalej úzko spolupracovať v boji proti pandémii COVID-19 a budú sa zvlášť zameriavať na zelené pasy.

SR chce podľa Hegera s Rakúskom spolupracovať aj pri rozvoji štruktúry na území SR v súvislosti s inovatívnym hospodárstvom.

Premiéri sa venovali tiež téme jadrovej energie. Heger pripomenul, že pre SR je dôležitým zdrojom energie. Občanov Rakúska by však chcel uistiť, že Slovensko si uvedomuje, že táto téma je citlivá a dodržiavanie medzinárodných štandardov je pre SR prioritou.

Eduard Heger sa v rámci svojej oficiálnej návštevy Rakúska má stretnúť i s prezidentom Alexandrom Van der Bellenom. Predseda vlády SR si položením kytice k pamätníku uctí obete teroristického útoku, ku ktorému došlo vo Viedni 2. novembra 2020.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Heger a Kurz hovorili o opatreniach na hraniciach i jadrovej energii

 • 4. mája 2021 at 15:59
  Permalink

  Edko ty retardovany chlapec chces zvysit dan??? Ked zvysis dan a chces zachovat kupischopnost obyvatelstva musis zvysit platy cize dosiahnes velke hovno!!!! Alebo zvysis dan a platy budu rovnake cize sa bude menej nakupovat cize sa bude menej vyrabat cize ti stupne nezamestnanost…Edko ak chces skutocne pomoct Slovensku skoc pod vlak!!!hahhaah:)

  Reply
 • 4. mája 2021 at 21:32
  Permalink

  Páči sa mi, keď Slovenský predavač vodky a rakúsky detský pornoherec riešia Jadrovú energetiku. Asi sa začnem aj ja zaoberať otázkou, kedy sa zem zrazí s meteoritom mega rozmerov a na Slovensku vykapú Budajove chránené medvede, vlci a tupí Matovičovi , Sulíkovi a Kolároví voliči.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *