Heger: Slovensko sa po výzve EÚ intenzívne pripravuje na zavedenie COVID pasov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR/AP

Brusel/Bratislava 27. apríla (TASR) – Slovensko sa intenzívne pripravuje na zavedenie digitálneho zeleného preukazu, takzvaného COVID pasu. Povedal to predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) v utorok po rokovaní so šéfmi Európskej komisie a Európskej rady Ursulou von der Leyenovou a Charlesom Michelom.

Členské štáty EÚ sa minulý týždeň dohodli na usmerneniach týkajúcich sa hlavných technických špecifikácií systému pre zavedenie a fungovanie COVID pasu. Eurokomisia v tejto súvislosti vyzvala členské krajiny Únie, aby boli pripravené prijať na národnej úrovni potrebné technické kroky nevyhnutné na vytvorenie celoeurópskej infraštruktúry na zavedenie a overovanie COVID pasov.

„Slovensko sa veľmi intenzívne pripravuje na to, aby sme všetky dátumy stihli,“ uviedol v tejto súvislosti premiér.

Spresnil, že je to dôležité z hľadiska všetkých parametrov, a dodal, že Slovensko súhlasí s návrhmi Európskej komisie, aby COVID pasy v sebe obsahovali nielen informácie o vakcinácii, ale aj o testovaní alebo o prípadnom prekonaní ochorenia COVID-19.

„Sú to všetko dôležité informácie a na Slovensku prebiehajú intenzívne prípravy, aby sme boli na to včas pripravení,“ zdôraznil Heger.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Heger: Slovensko sa po výzve EÚ intenzívne pripravuje na zavedenie COVID pasov

  • 27. apríla 2021 at 19:27
    Permalink

    Tento tupý Psychopatovičov hovorca ešte asi nepochopil, čo bol „Norimberský proces “ . Dobré ráno pán Heger, teším sa keď Vás uvidím raz na šibenici vedľa Kisku, Dzurindu, Mikloša ,Mikasa, Naďa a podobných zmrdov na námestí prevratu v tej prašivej špinavej maďarskej dedine.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *