Hegerova pomoc naozaj zabrala, Slovenská sporiteľňa napriek kríze dosiahla za minulý rok čistý zisk 108 mil. eur

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Martin Baumann

Bratislava 26. februára (TASR) – Zisk Slovenskej sporiteľne vlani najvýraznejšie ovplyvnili odklady a neistá situácia, pre ktorú si vytvorila „vankúš“ viac ako 100 miliónov eur v opravných položkách. Jej konsolidovaný čistý zisk po zdanení klesol na 108 miliónov eur. V roku 2019 predstavoval 180 miliónov eur.

„Máme za sebou rok, ktorý nás zrejme zásadne zmení. Z pohľadu bankovníctva sa skôr zrýchlili už rozbehnuté trendy, najmä digitalizácia a dôraz na väčšiu efektivitu. Ak sa pozriem na naše výsledky, vzhľadom na okolnosti sa nám darilo dobre, prevádzkový zisk zostal na skoro rovnakej úrovni ako vlani. Darilo sa aj biznisu, pomáhali sme firmám a ľuďom. Firmám najmä s financovaním ich nie jednoduchého podnikania a tiež so štátnymi garančnými schémami. Ľuďom sme pomohli aj pri novom bývaní či pri odklade splátok,“ zhodnotil výsledky predseda predstavenstva a generálny riaditeľ banky Peter Krutil

Objem úverov klientov dosiahol minulý rok 14,9 miliardy eur a medziročne sa zvýšil o 5,6 %. Významne sa na tom podieľali úvery poskytnuté obyvateľstvu, ktoré v porovnaní s rokom 2019 vzrástli o 3,3 %. Najvýznamnejším motorom rastu boli úvery na bývanie, ktoré stúpli o 6,7 %, pričom spotrebné úvery zaznamenali medziročne pokles o 11,6 %.

Vklady obyvateľstva medziročne vzrástli z 12,1 miliardy eur na 13,3 miliardy eur. Celkové záväzky banky voči klientom v porovnaní s rokom 2019 vzrástli z 14,4 miliardy eur na 14,9 miliardy eur.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *