Hlas-SD: Vláda nedokáže plniť svoje sľuby ani v oblasti boja proti korupcii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 28. januára (TASR) – Pokles Slovenska v celosvetovom rebríčku vnímania korupcie počas roka, v ktorom vyše deviatich mesiacov vládol nový kabinet, je jasným znamením, že vláda nedokáže plniť svoje sľuby voličom ani v oblasti boja proti korupcii. Vyhlásila to vo svojom stanovisku mimoparlamentná strana Hlas-SD.

Vláda Igora Matoviča (OĽANO) podľa Hlasu stavila síce na „hromadné a právne pochybné“ zatváranie do väzby niekdajších funkcionárov za masívnej podpory médií, no v úzko súvisiacej oblasti transparentnosti jednoznačne zlyháva. „Politické obsadenie všetkých okresných úradov jednou stranou, netransparentné výberové konania, udeľovanie dotácií či štátnych zákaziek spriazneným osobám či príprava absolútne neprijateľnej novely zákona o verejnom obstarávaní nemohli dostať lepšie vysvedčenie,“ uviedla hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.

V celosvetovom rebríčku vnímania korupcie, ktorý každý rok pripravuje Transparency International (TI), skončilo Slovensko v minulom roku na 60. mieste, o jednu priečku nižšie ako v roku 2019 a až o šesť miest horšie ako na začiatku volebného obdobia v roku 2016.

Zhoršenie v indexe podľa riaditeľa Transparency International Slovensko Gabriela Šípoša odráža slabý boj proti korupcii počas záverečného roka vlády súčasného predsedu mimoparlamentnej strany Hlas-SD Petra Pellegriniho. Prácu novej vlády Igora Matoviča (OĽANO), ktorá si dala za cieľ zlepšiť sa v rebríčku o 20 miest, podľa neho odrazí v plnej miere až tohtoročný index. Dodal tiež, že prvý rok novej vlády v boji proti korupcii možno vnímať ako úspešný.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *