Hlas-SD vyzýva Kolíkovú na odchod z funkcie !!!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 30. decembra (TASR) – Odstúpenie generálneho riaditeľa ZVJS Milana Ivana v súvislosti s prípadom bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského považuje mimoparlamentná strana Hlas – sociálna demokracia za nedostačujúce. Vníma ho ako snahu prekryť politickú zodpovednosť ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) za celú sériu okolností, ktoré viedli k tragickej udalosti. „Hlas – sociálna demokracia očakáva, že ministerka rezignuje na svoju funkciu,“ uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Ak Kolíková zotrvá na svojom poste, podľa strany sa iba potvrdí morálny rozvrat a deštrukcia dôvery v právny štát v réžii vládnej koalície. „Hlas – sociálna demokracia je pripravený podporiť zriadenie parlamentnej vyšetrovacej komisie, ktorá za účasti opozície dôkladne vyšetrí okolnosti tragického prípadu generála Lučanského,“ dodala Medveď Macíková.

Na odchod Kolíkovej vyzývali už v utorok (29. 12.) večer aj ďalší predstavitelia opozície.

Ministerka spravodlivosti na stredajšom tlačovom brífingu k mimoriadnej udalosti v prešovskej väznici priznala, že zvažovala aj vyvodenie politickej zodpovednosti. Upozornila však, že i napriek všetkým možným opatreniam nemožno vždy samovraždám a suicidálnym pokusom zabrániť. Podľa vedomostí, ktoré má, je presvedčená, že k pochybeniu zo strany príslušníkov ZVJS nedošlo, oceňuje však krok Ivana, ktorý sa rozhodol odstúpiť, aby nedošlo k spochybňovaniu objektívnosti vyšetrovania mimoriadnej udalosti. Kolíková Ivanov postup vníma ako dôležitý krok z hľadiska dôvery verejnosti v spravodlivosť. Ministerka deklarovala, že zriadi širokú komisiu na prešetrenie prípadu pokusu o samovraždu Lučanského. Súčasťou majú byť aj predstavitelia opozície, zástupcovia prezidentskej kancelárie a verejného ochrancu práv, zvažuje tiež angažovať experta zo zahraničia.

Lučanský, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, sa pokúsil v utorok o samovraždu. Jeho stav je kritický.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *