Hnutie „lásky“ Black Lives Matter rozpútalo v Bruseli peklo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Belgicko: Pokojná demonštrácia hnutia Black Lives Matter sa zvrhla na rabovanie

      Brusel 14. marca (TASR) – Niekoľko policajtov bolo zranených, keď došlo k násiliu a rabovaniu počas sobotňajšej demonštrácie hnutia Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží – BLM) v belgickom mesta Liege, informovala agentúra AFP.


      Účastníci protestného pochodu chceli podporiť ženu, ktorá bola v pondelok v meste zatknutá za „rebéliu“ a následne obvinila políciu z rasizmu. Polícia obvinenie odmietla tvrdiac, že žena sa vzpierala zatknutiu.


      Hovorkyňa polície uviedla, že v sobotu sa „mladí ľudia pripojili k skupine pokojných demonštrantov, od ktorej sa neskôr odpojili a išli plieniť do centra“. „Hádzali kamene na hlavnú policajnú stanicu a policajné vozidlá,“ uviedla pre AFP, dodajúc, že dav sa podarilo rozohnať až viac ako 250 policajtom s pomocou troch vodných diel.


      „Deväť zranených osôb bolo prevezených do nemocnice, vrátane piatich policajtov,“ povedala hovorkyňa s tým, že zatýkanie pokračuje. Uviedla, že jedného policajta previezli do nemocnice po tom, ako ho zrazili z motocykla a napadli. „Vyrabovali celý McDonald’s,“ dodala.


      Polícia vyzvala občanov, aby nechodili do centra a starosta mesta povedal obchodníkom v postihnutej oblasti, aby zatvorili svoje prevádzky.


      Na miesto boli privolané policajné posily a poriadok v centre mesta sa poradilo obnoviť až v neskorých nočných hodinách.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Hnutie „lásky“ Black Lives Matter rozpútalo v Bruseli peklo

 • 14. marca 2021 at 20:20
  Permalink

  Kapitalizmus je vraj raj.

  Reply
  • 15. marca 2021 at 9:58
   Permalink

   … vraj, raj, aj, aj aj !

   Reply
 • 15. marca 2021 at 10:09
  Permalink

  “ Polícia vyzvala občanov, aby nechodili do centra a starosta mesta povedal obchodníkom v postihnutej oblasti, aby zatvorili svoje prevádzky. “
  Pán starosta, prevádzkovatelia podnikov žijú z toho čo zarobia. Váš plat je výsledkom ich práce a platenia daní, za ktoré ste im povinný zabezpečiť okrem iného bezpečnosť. Rovnako občania majú právo slobody pohybu, pri ktorom ste tak isto zodpovedný za ich bezpečnosť.
  Samozrejme, že zo strachu pred obvinením z rasizmu sa s demonštrantmi BLM musí zaobchádzať v rukavičkách (z 9 zranených je 5 policajtov) a potom to takto dopadne. Keby demonštrovalo WLM, tak sú označení za rasistov a vodné delá by boli hneď na začiatku.
  Kým si všetci neuvedomia, že BLM aj WLM sú rasistické a nezačnú ich tak aj riešiť, nebude pokoj.
  Jediné správne je ALM (All lives ….)

  Reply
 • 15. marca 2021 at 12:51
  Permalink

  Ten laterne hnedučký názov článku…ach…Och vyrabovaný MCdonalds…ako sa len taká nadnárodná korporácia z toho spamätá? strašné…

  Reply
 • 15. marca 2021 at 13:07
  Permalink

  Policati, otroci režimu, potvrdili kto sú v Belgicku, zavrazdením Slováka! Nezabúdame! BaLáM “ bohovia“ odplácajú aj jeho zmarený život!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *