Hospodárstvo: Fed mierne zlepšil svoje ekonomické prognózy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 17. decembra (TASR) – Americká centrálna banka (Fed) v stredu (16. 12.) mierne zlepšila svoje očakávania týkajúce sa vývoja ekonomiky USA v tomto aj budúcom roku.

Fed aktuálne počíta v tomto roku s poklesom hrubého domáceho produktu (HDP) len o 2,4 %. Ešte v septembri predpovedala -3,7 %. Prognózu pre rok 2021 zvýšila na 4,2 % zo 4 %.

Miera nezamestnanosti by mala tento rok dosiahnuť 6,7 % a nie 7,6 %. Na budúci rok by sa mala znížiť na 5 % (septembrová prognóza: 5,5 %).

Menový výbor (FOMC) po svojom zasadnutí v stredu oznámil, že bude pokračovať v nákupe dlhopisov v objeme minimálne 120 miliárd USD (98,45 miliardy eur) mesačne, kým neuvidí výrazný pokrok smerom k svojim cieľom v oblasti zamestnanosti a cenovej stability. Fed zároveň nezmenil úrokové sadzby, takže kľúčový úrok zostal v pásme 0 % až 0,25 %.

Fed ponechal svoju inflačnú predpoveď pre rok 2020 na 1,2 %. Na budúci rok by sa mala zrýchliť na 1,8 % (1,7 %).
(1 EUR = 1,2189 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *