Hospodárstvo: Rakúsky zahraničný obchod sa v septembri vrátil do prebytku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Viedeň 9. decembra (TASR) – Zahraničný obchod Rakúska sa v septembri vrátil do prebytku, k čomu dopomohol pokles dovozu a mierny rast vývozu. Uviedol to v stredu rakúsky štatistický úrad.

Rakúsko zaznamenalo v septembri obchodný prebytok na úrovni 250,67 milióna eur, zatiaľ čo v rovnakom období minulého roka vykázalo schodok 203,87 milióna eur.

Export sa zvýšil medziročne o 0,1 %, zatiaľ čo dovoz klesol o 3,3 %. Po úprave o počet pracovných dní export aj import klesli, v prípade vývozu bol však pokles miernejší. Dosiahol 4,4 %, zatiaľ čo v prípade dovozu pokles predstavoval 7,3 %.

Od začiatku tohto roka zaznamenalo Rakúsko obchodný schodok na úrovni 1,07 miliardy eur. Vývoz klesol medziročne o 9 % a dovoz zaznamenal pokles o 11,2 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *