I. KORČOK PODÁVA DEMISIU (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 24. marca (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) podáva demisiu. Premiéra Igora Matoviča (OĽANO) o tom informoval písomne, keďže je pracovne v Bruseli. TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Chcem tak prispieť k urýchlenému vyriešeniu koaličnej krízy. Slovensko súrne potrebuje zrekonštruovanú a stabilnú vládu, ktorá sa naplno sústredí na zvládnutie pandémie a riešenie problémov našej krajiny,“ zdôvodnil svoj odchod minister.

Korčok spolu s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS) oznámili po utorkovom (23. 3.) rokovaní Republikovej rady SaS premiérovi, že podávajú demisiu. Tú odovzdajú prezidentke SR Zuzane Čaputovej vo štvrtok (25. 3.) o 14.00 h.

Korčok vzhľadom na to, že sa nachádza v Bruseli, informoval písomne premiéra o svojej demisii a rozlúčil sa so svojimi kolegami. „Bolo mi potešením s vami spolupracovať, spoznať vás ako kolegyne a kolegov. Politika prináša aj takéto situácie ako dnes, keď spolu s ďalšími kolegami odchádzame z vlády. Prosím vás, aby ste pri akomkoľvek vnútropolitickom vývoji urobili maximum pre dodržanie programového vyhlásenia vlády v oblasti zahraničnej a európskej politiky,“ napísal Korčok členom vlády.

SaS už skôr avizovala, že dáva premiérovi Matovičovi do stredy ultimátum na to, aby odišiel z funkcie. Predseda SaS Richard Sulík už podal demisiu v utorok. Urobil tak po tom, ako premiér Matovič v nedeľu (21. 3.) oznámil ochotu odísť z funkcie a pôsobiť ako člen vlády. Určil si na to viacero podmienok, jednou z nich bol aj odchod Sulíka z vlády.

Svoju demisiu oznámil v stredu aj minister školstva Gröhling. SaS zároveň hrozí odchodom z koalície. Prezidentka po viacerých demisiách ministrov vyzvala premiéra Matoviča na odchod z funkcie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
6 thoughts on “I. KORČOK PODÁVA DEMISIU (aktualizované)

 • 24. marca 2021 at 11:26
  Permalink

  Blahoželám !

  a k blahoželaniu prikladám nádherné prirovnanie, čo som si dnes prečítal o „politike“ ( zrkadlenej do prostredia médií ), ktorú tento naleštený buržujčík predstavuje :

  „…pochopitelně, se hlavní proud západních médií, jejichž loďky pluly disciplinovaně v brázdě za americkou CNN (včetně všech českých deníků a televizí), ani v nejmenším nezdržoval hledáním souvislostí a pátráním po příčinách …“

  Reply
 • 24. marca 2021 at 11:34
  Permalink

  Veľmi sa tešíme. Dúfame, že tento „zmrd“ sa už nikdy nedostane do politiky. Aj keď neviem či si nebol vybavovať teplé miestečko v Bruseli.

  Reply
 • 24. marca 2021 at 11:36
  Permalink

  Titanic sa potápa. Buržujčíci rýchlo naskáču do záchranných člnov a cestujúci v tretej triede ku dnu.

  Reply
 • 24. marca 2021 at 12:54
  Permalink

  Jediný múdry počin, ktorý tento proamerický zmrd vo svojej kariére urobil. Možno to ale nie je jeho nápad. Ak pani vrchná zemská gubernátorka dala pokyn, nebolo čo riešiť.

  Reply
 • 24. marca 2021 at 16:02
  Permalink

  Tešíte sa márne , ak Matovič odíde Korčok , Kolíková, aj ostatní okrem Sulíka sa vrátia naspäť .

  Reply
 • 24. marca 2021 at 16:32
  Permalink

  Myslíte, že Matovič odíde? Ja neverím. Spoji sa s kýmkoľvek, aby sa mohol pomstiť. Nakoniec, ako najväčší subjekt vládnej koalície, bude mať on hlavné slovo pri zostavovaní novej vlády. A tam sa im pomstí za zradu. Keď nie ja, tak nikto. Jeho mentálna výbava ho nepustí. Presne to som predpokladal, že počká do konca, kým nepodá demisiu posledný zradca.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *