I.Korčok: Slovensko sa teší na spoluprácu s vládou Joea Bidena

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava/Washington 7. januára (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) vo štvrtok privítal, že úradujúci americký prezident Donald Trump sa zaviazal v deň inaugurácie 20. januára dobrovoľne opustiť Biely dom.

„Vítam záväzok prezidenta D. Trumpa k usporiadanému odovzdaniu moci 20. januára. Toto je ten správny krok na upokojenie situácie a prekonanie rozporov v americkej spoločnosti. Slovensko sa teší na spoluprácu s vládou Joea Bidena,“ napísal šéf slovenskej diplomacie na sociálnej sieti Twitter.

Americký Kongres vo štvrtok na čele s viceprezidentom Mikeom Penceom oficiálne potvrdil výsledky novembrových prezidentských volieb – za prezidenta bol zvolený Joe Biden a za viceprezidentku Kamala Harrisová.

Korčok vo štvrtok zároveň hovoril s americkou veľvyslankyňou na Slovensku Bridget Brinkovou o stredajších nepokojoch v meste Washington.

„Násilie na pôde zákonodarného zboru Spojených štátov a de facto obštrukcie volebného procesu sú neakceptovateľné. Vyjadril som presvedčenie a očakávanie, že sa americké inštitúcie vysporiadajú s napätou vnútropolitickou situáciou,“ priblížil Korčok vo videu na sociálnej sieti Facebook.

„Aj keď s tým výsledkom absolútne nesúhlasím a fakty sú na mojej strane, 20. januára dôjde k usporiadanému odovzdaniu moci,“ uviedol následne Trump.

Korčok ešte v stredu večer vyjadril znepokojenie nad dianím v americkej metropole Washington, kde demonštrujúci vnikli v noci do sídla amerického Kongresu.

Demokratický kandidát Biden získal 306 hlasov v Zbore voliteľov, čo je viac ako požadovaných 270. Trump získal hlasy 232 voliteľov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “I.Korčok: Slovensko sa teší na spoluprácu s vládou Joea Bidena

 • 7. januára 2021 at 12:46
  Permalink

  A to načo zverejňujete na vašej stránke takéto správy bez zmyslu od TASR? Čo iné môže tento minister, ktorý sa na sklonku kariéry zvrhol na amerikanofila povedať? Toto nie je správa, ale to, že tento minister a jemu podobní sa vytešujú tomu, že ich reči bez zmyslu sa predsa len šíria. Keď to je v predajnej a zastrašenej TASR tak nech, ale Dav dva?

  Reply
 • 7. januára 2021 at 19:09
  Permalink

  Vážený pán prisprostelý minister prispejte prosím vás Holyvoodským kompartzistom, ktorí včera vystrájali v kongrese USs ved vasa tupost asi nemá ani hranice.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *