I.Korčok vyjadril solidaritu s Bieloruskom a vyzval k novým, spravodlivým voľbám. K solidarite s Francúzmi, Holanďanmi, Nemcami a Rakúšanmi, ktorí protestujú, tam nové voľby nežiada

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 7. februára (TASR) – Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) vyjadril solidaritu s Bieloruskom a jeho národom a podporil nezávislú a suverénnu Bieloruskú republiku. Vo vyhlásení k nedeľnému Dňu solidarity s Bieloruskom zároveň opäť vyzval k inkluzívnemu vnútropolitickému dialógu a k novým, čestným a spravodlivým prezidentským voľbám.


      „Bieloruský národ si za naplnenie svojej prirodzenej túžby po slobodnom živote v spoločnosti, kde nie sú upierané ľudské práva a slobody, zaslúži náš obdiv a úctu,“ skonštatoval minister.


      Ako pripomenul, v týchto dňoch uplynie šesť mesiacov odvtedy, čo bieloruský národ vyjadril svoj nesúhlas so sfalšovaním miestnych prezidentských volieb. „Počas tohto obdobia Bielorusi dennodenne vychádzali do ulíc, aby verejne vyjadrili svoj protest, pretože im ich vlastný štát uprel jedno zo základných práv – slobodne si zvoliť svojho prezidenta a to v akej krajine chcú žiť,“ uviedol Korčok.


      Bieloruský režim podľa neho odpovedal hrubým násilím, ponižovaním a porušovaním základných ľudských práv a slobôd. „Zásahy represívnych zložiek voči pokojne protestujúcim občanom prekračujú všetky hranice, režim stíha nevinných ľudí, mnohých z nich doposiaľ prenasleduje. Rozširuje sa zoznam politických väzňov, stovky novinárov stratili prácu, nemálo Bielorusov bolo nútených opustiť rodnú krajinu,“ upozornil minister.


      Dodal, že bieloruský národ si za svoju túžbu po slobode zaslúži našu solidaritu a podporu tak, ako sa od demokratického sveta dostala aj nám v roku 1989.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “I.Korčok vyjadril solidaritu s Bieloruskom a vyzval k novým, spravodlivým voľbám. K solidarite s Francúzmi, Holanďanmi, Nemcami a Rakúšanmi, ktorí protestujú, tam nové voľby nežiada

 • 7. februára 2021 at 11:46
  Permalink

  Korčok , Sorošov pucflek, zločinec a vojnový štváč, prestaň strkať zasoplený a uslintaný rypák tam kde nemáš a Slovákov to ani nezaujíma. Spočítaj koľko Slovákov prišlo o prácu, opustilo Slovensko od roku 1989 a veľa z nich sa už nikdy nevráti. Spočítaj aj to koľko Slovákov prišlo o prácu a živobytie od začiatku vládnutia Tvojich kumpánov a koľkí budú musieť znova odísť za prácou! Keby ste nechali Bielorusko na pokoji tak by sa to nestalo. Šľak Vás ide trafiť z toho, že ešte niekde sú ľudia slobodní a neskáču ako Soroš píska.

  Reply
 • 7. februára 2021 at 12:24
  Permalink

  Aj SLOVENSKÝ národ túži po slobodnom živote v spoločnosti, v ktorej by mu neboli upierané základné ľudské práva a slobody, „pán“ Korčok!!!

  Keď slovenskí občania vyšli do ulíc, aby verejne vyjadrili svoj protest, pretože im ich vlastný štát uprel ich základné práva, čo urobila Vaša vláda? Vodné delá…a tak.

  Zásahy represívnych zložiek voči pokojne protestujúcim občanom SLOVENSKA??? Nevadí?

  A čo zoznam politických väzňov na SLOVENSKU???

  STARAJTE sa o občanov Slovenska!!!!!!!!!!!!!

  Reply
 • 7. februára 2021 at 15:20
  Permalink

  Korčok je nominant SaS a tým je povedané všetko .

  Reply
 • 7. februára 2021 at 17:38
  Permalink

  Koľkokrát si spomeniem na slovo Korčok, vybaví sa mi scénka z jednej epizódy filmu „Slovácko sa nesúdi“. Tam po tom, keď pán Kronér a myslim že pán Galuška, vycvičili koňa kopať a vyhadzovať zadkom, kôň zhodil dôstojníka Krkovičku na zem a ten sa zranil, odviezli ho do nemocnice. Prichádza ho nahradiť nový dôstojník na koni. Za ním beží vojenský sluha-pucflek s dvoma kuframi.
  Tak presne takto si predstavujem Korčoka. Soroš jazdi na cválajúcom koni a za ním beží Korčok s dvoma kufriskami.
  Škoda, že neviem robiť fotomontáže. Možno, že sa nájde niekto šikovný.

  Reply
 • 8. februára 2021 at 13:04
  Permalink

  Pán Korčok, strkať nos do diania v cudzích štátoch je pre Vás a EÚ ľahké preto, že takto sa môžete vybľabotať do sýtosti a bez zodpovednosti. Chcel by som od Vás počuť, ako ste reagovali na politickej scéne v Európskej únii proti prerokovávaniu návrhov maďarského a nemeckých poslancov EÚ o odškodnení občanov Maďarska a Nemecka, údajne postihnutých Benešovými dekrétmi, ktoré sa stali zákonmi ČSR podľa záverov Víťazných mocností nad fašistickým Nemeckom. Alebo, v tomto prípade, prepáčte, že tak napíšem, máte plné gate?

  Reply
 • 8. februára 2021 at 20:59
  Permalink

  Toto proamerické monštrum ktoré z nás chce urobiť US kolóniu ,tam nominovali Sprostí a Sprostejší a on je tam z toho druhého slova

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *