I.Matovič: Od polovice decembra neriadim pandémiu ja, ale odborníci (aktualizované)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jakub Kotian

Bratislava 22. februára (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) pozval v utorok (23. 2.) na Úrad vlády (ÚV) SR vedcov a odborníkov. Chce, aby spoločne diskutovali o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň. Predseda vlády tvrdí, že počty hospitalizovaných s ochorením COVID-19 na Slovensku rastú, a to aj napriek zavedenému zákazu vychádzania či prijatiu COVID automatu.

„Budem sa v utorok odborníkov pýtať, kde je ten pes zakopaný. Očakávam odpoveď, akým spôsobom máme zmeniť pravidlá, aby sme zastavili rast nových hospitalizácií,“ skonštatoval premiér.

Matovič tvrdí, že deväť a pol týždňa je na Slovensku vyhlásený či už mäkší, alebo tvrdší lockdown a dva týždne už platí COVID automat. Od začiatku decembra podľa neho počty hospitalizovaných s ochorením COVID-19 či s podozrením naň aj napriek tomu neustále rastú. „Nevieme to zastaviť,“ povedal premiér s tým, že vo Veľkej Británii či Portugalsku sa nárast podarilo zvrátiť.

Premiér tvrdí, že vypočul volania niektorých ľudí i prezidentky SR Zuzany Čaputovej a od polovice decembra neriadi pandémiu na Slovensku. Tvrdí, že posledné týždne je to len v rukách odborníkov. „Opatrenia sú len také, ako navrhovali odborníci a vedci. Nie je však vidieť zásadný rozdiel. V nemocniciach dosahujeme stropy v počte hospitalizovaných,“ povedal predseda vlády.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) stojí za ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO). Odvolaní by podľa predsedu vlády mali byť skôr ministri, ktorí volali po otváraní obchodov i reštaurácií, blokovali nákupy antigénových testov na ochorenie COVID-19, či bránili zavedeniu prísnejšieho lockdownu.

Krajčí je podľa premiéra zástanca striktnejších opatrení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. „On bol ten, čo sa snažil prehovoriť do duše iným ministrom. Na tej istej vláde však boli ľudia, ktorí hovorili, nie, otvorme reštaurácie a obchody,“ skonštatoval Matovič na pondelkovej tlačovej konferencii.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “I.Matovič: Od polovice decembra neriadim pandémiu ja, ale odborníci (aktualizované)

 • 22. februára 2021 at 17:40
  Permalink

  Bude potrebné vymeniť aj odborníkov, za takých čo nezastupujú Pharma priemysel.

  Reply
 • 23. februára 2021 at 8:20
  Permalink

  Ak su ti obornici: Jarcuska, Mikas, Visolajsky, Cekan a dalsi napojeni na farma biznis, tak sa nemusis ani unuvat. Uz vieme ako to dopadne: testovanie kazdy 3 den ty kreten psychopaticky.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *