I. Matovič poslal Európskej liekovej agentúre odkaz, treba podotknúť, že na Facebooku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. marca (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽANO) by uvítal, keby Európska lieková agentúra (EMA) schvaľovala nové vakcíny rýchlejšie. Vyplýva to z jeho reakcie na odporúčanie Christy Wirthumerovej-Hocheovej zo správnej rady EMA členským štátom Európskej únie (EÚ), aby zatiaľ neočkovali vakcínou Sputnik V.

„Všetci by sme boli veľmi radi, aby ste si v EMA na nasledujúce mesiace zmenili pracovnú dobu na 24 hodín denne a sedem dní v týždni – a neschvaľovali tak nové vakcíny tri mesiace, ale tri týždne. Ide totiž o život. A nie jeden,“ odkázal Matovič predstaviteľke EMA na sociálnej sieti.

Christa Wirthumerová-Hocheová zo správnej rady EMA v diskusnej relácii rakúskej televízie ORF 7. marca povedala, že krajinám EÚ odporúča nedať Sputniku štátne povolenie na núdzové použitie, kým ešte EMA posudzuje bezpečnosť a účinnosť ruskej očkovacej látky. Proces priebežného hodnotenia sa začal minulý týždeň. Pokračovať má dovtedy, kým nebude k dispozícii dostatok dôkazov pre formálnu žiadosť o povolenie vakcíny Sputnik V v EÚ.

Tvorcovia ruskej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v reakcii na odporúčanie zatiaľ nepoužívať Sputnik V v utorok spochybnili nestrannosť EMA a žiadajú aj ospravedlnenie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “I. Matovič poslal Európskej liekovej agentúre odkaz, treba podotknúť, že na Facebooku

  • 9. marca 2021 at 12:48
    Permalink

    Ďalší dôkaz, že EÚ je nefunkčná, neakcieschopná.
    Ďalší dôvod na zutekanie z tejto jamy levovej.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *