I. Matovič: Výrobca vakcíny Sputnik je ochotný celú zmluvu bez sankcií zrušiť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 4. marca (TASR) – Výrobca vakcíny Sputnik V je ochotný ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie dvoch miliónov vakcín, a to bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku. Urobil by tak v súvislosti so situáciou, ktorú nákup vakcíny vyvolal, a hrozbou rozpadu vlády. Premiér Igor Matovič (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti. Koaličných partnerov požiadal, nech sa rýchlo vyjadria.

Oficiálnu ponuku dostal premiér podľa svojich slov v stredu (3. 3.) večer v súvislosti s hrozbou rozpadu vlády na Slovensku, ktorá prišla po nákupe ruskej vakcíny. „Osobne ich plne chápem, ak by som bol na ich mieste, tiež by mi bolo nepríjemné, ak by môj liek, ktorý zachraňuje životy, niekto zneužíval na politické zápasy. Tým dupľom, ak 40 iných krajín prosí o čím skoršie dodávky,“ poznamenal Matovič.

V koalícii je už dlhší čas napätie, pnutie teraz vyvolal nákup vakcín Sputnik V.

Koaličné strany SaS a Za ľudí otvorili po nákupe tému rekonštrukcie vlády. Debate je po stredajšom rokovaní vládnej koalície predbežne naklonené aj hnutie Sme rodina. Koaliční partneri sa zhodujú, že nechcú predčasné voľby.

Zdroj: TASR, Facebook Igora Matoviča

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “I. Matovič: Výrobca vakcíny Sputnik je ochotný celú zmluvu bez sankcií zrušiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *