I. Melicher: Matovič ide vyvolať novú koaličnú krízu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


3,4 MILIARDOVÁ SEKERA DO ROZPOČTU JE MATOVIČOV NÁSTROJ NA VYVOLÁVANIE ĎALŠEJ KOALIČNEJ KRÍZY

Zdá sa mi, že Matovič robí všetko preto, aby rozoštval všetkých členov vládnej koalície. Niežeby mi to nejako vadilo, práve naopak, celkom to vítam. Čím skôr sa rozpadnú, tým lepšie pre Slovensko. #Referendum2021

To, čo ma však trápi viac, sú politické a legislatívne „míny,“ ktorými Matovič rozbíja základy Slovenska a vystavuje nás všetkých nebezpečiu, len kvôli tomu, aby si kúpil preferencie za štátne peniaze a pomstil sa ostatným stranám v koalícii za jeho odchod z pozície premiéra.

Rozobrali sociálny štát, zničili právny štát, vysmiali sa demokracii a pošliapali po ľudských právach. Teraz sa snažia znásilniť štátny rozpočet a verejné financie obrovským nárastom deficitu.

Matovič sa rozhodol, že treba štátny rozpočet na (tento) rok 2021 novelizovať a pridať do dlhu ďalších 3,4 miliardy eur, z ktorých 2,4 miliardy má vraj ísť do rezervy, teda nie je vôbec jasné, na čo má byť táto obrovská suma použitá a prečo je vlastne v rozpočte potrebná. Bude to Matovičove tajomstvo.

Celá táto šaráda so zmenou „zákona roka“ sa navyše deje v zrýchlenom režime, zo dňa na deň, bez akejkoľvek diskusie vo výboroch, či s relevantnými organizáciami, čo je absolútne neprijateľné. Tento zákon o zmene rozpočtu navyše putuje do NR SR v čase, kedy sa Matovič ako minister financií preháňa po americkej prérii a predložením zákona do parlamentu poveril svojho dôverníka domovníka.

Verejnosť absolútne nevie nič o tom, čo sa ide v NR SR schvaľovať. Level transparentnosti vlády Igora Matoviča I. a II. dosahuje svoje dná, pretože 2,4 miliardy eur, o ktorých nikto nič nevie je v preklade kompletná cena nového metra v Bratislave.

Tu nejde o prázdnu špajzu alebo prázdne reči Matoviča o mafii či korupcii, o ktorých už dnes celé Slovensko vie, že sú ten drísty. Ide o to, že sa k moci dostala partia absolútnych amatérov, ktorí sú schopné obetovať celý štát a poškodiť celý národ, len preto, aby zachránili svoje biznis strany a viedli politický boj dokonca aj proti svojim partnerom. Toto už musí skončiť, inak Slovensko dopadne veľmi zle.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *