Igor Melicher: Lipšic ako špeciálny prokurátor? Bol by to ukážkový konflikt záujmov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Člen predsedníctva SMER-SD Igor Melicher, na svojom Facebooku rozobral situáciu, prečo sa Daniel Lipšic nemôže stať špeciálnym prokutárorom.

LIPŠIC MUSÍ OKAMŽITE ODSTÚPIŤ Z BOJA O KRESLO ŠPECIÁLNEHO PROKURÁTORA

Lipšic bol (ako pri každej mediálne známej kauze) obhajcom Bernarda Slobodníka, ktorý ako kajúcnik vypovedal proti Generálovi Lučanskému. Následne zastupovanie prebral jeho partner z tej istej advokátskej kancelárie – súčasný poradca pani prezidentky doktor Kubina. Taktiež v tej istej trestnej veci Lipšic zastupoval námestníka SIS Beňu (Sme rodina).

Ak by sa Lipšic stal šéfom špeciálnej prokuratúry, automaticky by sa dostal do pozície zaujatosti, nakoľko v tejto mimoriadne citlivej kauze vystupoval už na strane obhajoby a stále obhajobu vedie jeho advokátska kancelária. Ako špeciálny prokurátor by mohol priamo úkolovať podriadených prokurátorov, čím by bola celá trestná vec zmarená a my by sme sa už nikdy nemuseli ani dozvedieť ako to s Generálom Lučanským vlastne bolo.

Doktor Lipšic by mal preto okamžite upustiť od svojich nenaplnených ambícií a ako bývalý minister vnútra a spravodlivosti zhodnotiť vážnosť situácie a vzdať sa boja o post špeciálneho prokurátora.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *