Igor Melicher: Lipšic ako špeciálny prokurátor? Bol by to ukážkový konflikt záujmov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Člen predsedníctva SMER-SD Igor Melicher, na svojom Facebooku rozobral situáciu, prečo sa Daniel Lipšic nemôže stať špeciálnym prokutárorom.

LIPŠIC MUSÍ OKAMŽITE ODSTÚPIŤ Z BOJA O KRESLO ŠPECIÁLNEHO PROKURÁTORA

Lipšic bol (ako pri každej mediálne známej kauze) obhajcom Bernarda Slobodníka, ktorý ako kajúcnik vypovedal proti Generálovi Lučanskému. Následne zastupovanie prebral jeho partner z tej istej advokátskej kancelárie – súčasný poradca pani prezidentky doktor Kubina. Taktiež v tej istej trestnej veci Lipšic zastupoval námestníka SIS Beňu (Sme rodina).

Ak by sa Lipšic stal šéfom špeciálnej prokuratúry, automaticky by sa dostal do pozície zaujatosti, nakoľko v tejto mimoriadne citlivej kauze vystupoval už na strane obhajoby a stále obhajobu vedie jeho advokátska kancelária. Ako špeciálny prokurátor by mohol priamo úkolovať podriadených prokurátorov, čím by bola celá trestná vec zmarená a my by sme sa už nikdy nemuseli ani dozvedieť ako to s Generálom Lučanským vlastne bolo.

Doktor Lipšic by mal preto okamžite upustiť od svojich nenaplnených ambícií a ako bývalý minister vnútra a spravodlivosti zhodnotiť vážnosť situácie a vzdať sa boja o post špeciálneho prokurátora.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *