Igor Melicher: MATOVIČA SPÁJA EXŠÉF NAKA ZURIAN S KAJÚCNIKOM MAKÓOM. V HRE MÔŽE BYŤ AJ KOLÚZNA VÄZBA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bývalý riaditeľ NAKA Zurian, ktorý označil Makóa za jedného z najväčších zločincov, uviedol vo svojej výpovedi proti bývalému námestníkovi SIS Beňovi, že to mal byť práve I. Matovič, kto žiadal, aby Makoá potichu a bez problémov premiestnili z Kriminálneho úradu do SIS, až sa mal Makó neskôr presunúť ďalej do Budapešti a tam si pokojne žiť.

Je všeobecne známe, že L. Makó je na Slovensku najznámejším kľúčovým kajúcnikom v mnohých trestných kauzách, ktoré sa spustili po nástupe vlády I. Matoivča, a na základe ktorých sedí dnes niekoľko nominantov bývalej vlády už niekoľko mesiacov v kolúznej väzbe, aj keď sú stále s prezumpciou neviny.

V strane SMER – SD už od začiatku týchto zadržiavaní tvrdíme, že tu niečo nie je v poriadku a vyzerá to ako politická objednávka, za ktorou môže byť Igor Matovič, ktorého jediná politická agenda bola boj proti Smeru, urážky, ktoré na nás neustále chŕlil a vyhrážky, že nás všetkých pozatvára.

Dnes je jasné, že okrem tejto politiky nenávisti nevie Igor Matovič a jeho hnutie OĽaNO robiť nič iné. Vo vládnutí absolútne zlyhali a vláda sa im rozpadla už po roku. Jediné, čím sa mohli pred ľuďmi pochváliť a trochu si napraviť preferencie mohlo byť zadržanie nejakého nominanta bývalej vlády, aj keď by na to neexistovali žiadne právne dôvody. Proste potrebovali niekoho zavrieť.

Na toto mohol Matovič využiť Makóa, ak o ňom vedel, že spáchal trestné činy a nevyhne sa stíhaniu. Teoreticky mu mohol sľúbiť, že ak bude donášať na určitých ľudí, trest sa mu zmierni až natoľko, že to pre neho môže byť výhodné. Ako povedal o Makóovi Zurian: „..držal sa hesla „buď si hráč, alebo sr*č“. V jeho prípade bol tým hráčom po zadržaní asi dve hodiny.

Výpoveď bývalého šéfa NAKA tak môže slúžiť ako jasná indícia k tomu, že Igor Matovič mohol používať L. Makóa ako svoju zbraň. kľúčového „udavača“ v politickom boji. Ukázal prstom presne na tých ľudí, ktorých si Matovič mohol z bývalej vlády vybrať a za odmenu mohol dostať teoreticky nižší trest. Zapojenie Makóa do trestných káuz je naozaj až tak rozsiahle, že sa toto podozrenie vylúčiť nedá.

Ak je to naozaj tak, a Matovič mohol používať Makóa z politickej pozície, ako nástroj v politickom boji, pričom mohol zneužívať orgány činné v trestnom konaní, a nemusí to skončiť len pri Makóovi, ale môže to siahať až k niektorým sudcom a prokurátorom, tak v takomto prípade ide o jasný trestný čin, pri ktorom je oprávnené myslieť aj na kolúznu väzbu, aby podozrivý neovplyvňoval potenciálnych svedkov.

Veľmi dôležitou otázkou je, kde sú všetci tí aktívni novinári? Hlavne tí z liberálnych plátkov. Ak išlo o nominantov bývalej vlády, ktorých obvinenia a zadržania cez výpovede pochybných osôb stoja doteraz na vode, tak o tom písali kvantá konšpiračných článkov každý deň. Čítali sme o organizovaných skupinách, chápadlách a korupcii. Ak však vysloví tvrdenie bývalý šéf NAKA, čo je skutočne významná postava, tak je mainstream akosi ticho.

Ak sa táto výpoveď a indície okolo nej potvrdia, tak to bude znamenať veľké zemetrasenie pre Matoviča a celé jeho hnutie. A nepomôže tomu vlažná reakcia doteraz najhlasnejších denníkov. Ľudia postupne začínajú vidieť čo sa deje, a chápu, že Smer tu nikdy nebol ten zlý, práve naopak.

Zdroj: Igor Melicher – Mladí Sociálni Demokrati

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Igor Melicher: MATOVIČA SPÁJA EXŠÉF NAKA ZURIAN S KAJÚCNIKOM MAKÓOM. V HRE MÔŽE BYŤ AJ KOLÚZNA VÄZBA

 • 20. mája 2021 at 13:10
  Permalink

  Dat ho treba do koluznej vazby.vsak on nieje chraneny druh.Je len zbabelec a podvodnik,Teraz mu pribudlo vlastizradca a korupcnik.On ako korupcnik nejde za mreze?? ci znava dva metre?

  Reply
 • 23. mája 2021 at 9:18
  Permalink

  Ako sa zbavili Mečiara tak sa chceli zbaviť aj Fica, predtým zapálili v aute mladého muža teraz zavraždili novinára s priateľkou a divím sa rodinám týchto obetí že ešte pomáhali týmto ľuďom šíriť kampaň, smutné že si za peniaze zapredali pravdu o vlastných deťoch. A samozrejme tak ako pri HZDS bol pri obsadení markízy Kočner tak aj teraz mal svoju úlohu pekne zvládnutú. Po obsadení Markízy a vlastne jej bránenia telom Pavlom Ruskom a M. Dzurindom sa to skončilo pre obidvoch úspešným počtom hlasov vo voľbách. A ako dlho trvalo kým višiel na povrch vlastne vzťah Pavla Rusko s Kočnerom. Prečo to markíza nikdy neodvysielala keď to stále majú v archíve? Tak isto aj táto kampaň týchto súčasných strán čerpala len a len z médií ktoré teraz nevedia ani čo majú písať.Napr.kauza gorila kopec študentov v hlavnom meste a ani sami nevedeli prečo sú tam, že by to bolo niekym na podnet organizované,samozrejme sa to konalo pred voľbami ale nepomohlo sa to strany smer zbaviť, tak treba aspoň zo 4 filmy ponúknuť kde táto strana bude vykreslena ako mafiánska, a obyčajný človek ktorý si nevie dať dokopy päť a päť vínde z kina a už vie koho bude zrazu voliť. A teraz sa voliči divia že toto v kine nebolo, smutné.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *