Igor Melicher: TAKMER KAŽDÝ UŽ TERAZ CHÁPE, ŽE VYJADRENIA ROBERTA FICA O POLITICKÝCH VÄZŇOCH SÚ PRAVDA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Mnohí si to nechceli pripustiť najmä kvôli tomu, že to hovorí práve Robert Fico, o ktorom proamerické médiá pôsobiace na Slovensku šírili kopu lží, konšpirácií a vykonštruovaných káuz.

Mnohí tomu nechceli veriť, pretože v opozícii bol v tom čase spolok pravicových strán, na čele s Igorom Matovičom z OĽaNO, ktoré Smer označovali za mafiu a korupciu, len aby sa oni sami dostali k moci.

Dnes však už takmer každý volič veľmi jasne vidí, že bola chyba veriť tvrdeniam tohoto spolku o Smere, pretože jedno z hlavných slov, ktoré vystihuje terajšiu koalíciu pravicových strán je – KLAMSTVO.

Dnes vydal Ústavný súd stanovisko, že jeden z kolúzne väznených obvinených (pri tom stále nevinný človek) advokát M. Ribár bol 20 mesiacov väznený bez dôvodne a teda nezákonne. V jeho prípade nedodala prokuratúra žiadne dôkazy, vykonávala len minimálne úkony a bez akýchkoľvek dôvodov držala nevinného človeka takmer 2 roky vo väzbe v rozmeroch 2×4 metre.

Toto stanovisko ústavného súdu sa síce v médiách označuje ako prelomové, no v skutočnosti nie je prelomové, je to len konštatovanie vecí, ktoré by v demokracii a právnom štáte mali platiť, ale niektorí z našich prokurátorov a sudcov to nerešpektujú, pracujú ako keby na politickú objednávku, pričom dostávajú Slovensko z cesty demokratickej Európy na cestu stredoázijských tyranií.

Podobných politických väzňov, akým je aj M. Ribár je dnes v kolúznych väzbách väčšina. Všetko sú to ľudia, ktorí trpia krivdy páchané režimom terajšej vlády, ktorá zjavne porušuje základné ľudské práva a slobody v oblasti primeranosti zásahov, zaistenia, či vzneseného obvinenia, pričom pácha v trestnom systéme obrovské neprávosti.

Existujú tu zjavné podozrenia, že v oblasti justície a trestného systému môže fungovať organizovaná skupina pracujúca v prospech určitých politických záujmov. Posledný viac ako rok vlády Igora Matoviča nasvedčuje, že v právnom štáte Slovenskom nie je niečo s kostolným poriadkom.

Je takmer isté, že M. Ribárovi uzná Európsky súd pre ľudské práva finančnú náhradu možno aj v stovkách tisíc eur. Podobné náhrady budú s veľkou pravdepodobnosťou priznané aj T. Gašparovi, D. Kováčikovi a ďalším, ktorí sú vo väzbe dlhé mesiace aj napriek tomu, že by v nej byť nemali, čo potvrdil dnes už aj Ústavný súd SR. Otázkou je, kto ponesie zodpovednosť a komu prípadne budú tieto finančné škody pre Slovenskú republiku zosobnené.

Robert Fico má právo o týchto veciach hovoriť, má právo pomenovať veci také, akú v skutočnosti sú. To je právo a povinnosť lídra opozície, ktorý nemôže mlčať, ak v demokratickom Slovensku ničí vláda právny štát, demokraciu a očividne šliape po základných ľudských právach a slobodách. Preto dnes, po vyjadrení ústavného súdu, už takmer každý chápe, že vyjadrenia Roberta Fica o politických väzňoch sú pravda.

Zdroj: Facebook, Igor Melicher – Mladí Sociálni Demokrati

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Igor Melicher: TAKMER KAŽDÝ UŽ TERAZ CHÁPE, ŽE VYJADRENIA ROBERTA FICA O POLITICKÝCH VÄZŇOCH SÚ PRAVDA

 • 18. mája 2021 at 14:09
  Permalink

  Zovšeobecňujúce drísty docenta sbs nie sú právne relevantné.
  Jeho slová, že rozhodnutie súdu sa nekomentuje, ale rešpektuje
  zrazu neplatia. Zdiskreditovať ľavicu á LA Gyurcsany. Ftačnikovi
  sa nemôže rovnať.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *