India schválila ruskú protikoronavírusovú vakcínu Sputnik V

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Naí Dillí 13. apríla (TASR) – India schválila na núdzové použitie ruskú protikoronavírusovú vakcínu Sputnik V. Oznámil to v utorok popredný tamojší výrobca tejto očkovacej látky Dr. Reddy’s Laboratories, informovala agentúra AFP.

„Sme veľmi radi, že sme získali povolenie na núdzové použitie (vakcíny) Sputnik V v Indii,“ uviedol vo vyhlásení G.V. Prasád, výkonný riaditeľ farmaceutickej spoločnosti Dr Reddy’s Laboratories, sídliacej v Hajdarábade. „Keďže počet nakazených stúpa, očkovanie je najúčinnejším nástrojom na boj proti (ochoreniu) COVID-19,“ dodal.

Ruský fond priamych investícií (RFPI) už v pondelok ohlásil, že indický úrad na kontrolu liečiv (DCGI) schválil vakcínu Sputnik V, informovala agentúra Reuters. India sa tak podľa RFPI stala v poradí 60. krajinou sveta, ktorá túto vakcínu zaregistrovala. Stalo sa tak po pozitívnych výsledkoch lokálnej tretej fáze klinických štúdií.

RFPI, zodpovedný za distribúciu ruskej vakcíny vo svete, podpísal so šiestimi tamojšími firmami zmluvy na produkciu viac ako 750 miliónov dávok vakcíny Sputnik V, píše denník The Guardian.

India v pondelok zaznamenala ďalší rekord v počte nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, čím predstihla Brazíliu a stala sa tak druhou pandémiou najviac postihnutou krajinou na svete po Spojených štátoch. V pondelok pribudlo v krajine vyše 161.000 nových prípadov, čím už siedmy deň za sebou evidovali denný prírastok infikovaných vyšší než 100.000.

V Indii, kde žije takmer 1,4 miliardy ľudí, bolo dosiaľ podaných zhruba 105 miliónov dávok vakcín proti covidu. Krajina dosiaľ používala dve vakcíny proti koronavírusu, a to od firmy AstraZeneca a tiež očkovaciu látku s názvom Covaxin od indickej spoločnosti Bharat Biotech.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “India schválila ruskú protikoronavírusovú vakcínu Sputnik V

 • 13. apríla 2021 at 10:54
  Permalink

  Verejná očkovadlová beseda mi pripomína 00. roky – vtedy bolo tým čarovným slovíčkom zaklínadlo „ZAHRANIČNÝ INVESTOR“.

  Aj dnes s rovnakým prosebným výrazom a poddanou odovzdanosťou očakávame, ktorý cudzí kapitalista sa nad nami „zmiluje“ a (pre)dá nám svoje očkovadlo. Chýba mi hovor a ponuka aj ďalších očkovadiel – čínskeho, kubánskeho…

  A čo takto konečne vybrať valašky z truhlice, zdvihnúť hlavy a hojaďunďa začať hovoriť o našom – žinčicovom – očkovadle !?
  No – ale to je tak, keď si poddaný prolet, zvolí poddanú buržoáziu.

  Z tejtokrajiny mi začína byť mírne blivno až oblačno.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *