Iránsky prezident označil Donalda Trumpa za „tyrana“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Teherán 20. januára (TASR) – Iránsky prezident Hasan Rúhání v stredu privítal odchod Donalda Trumpa z úradu prezidenta Spojených štátov, pričom dosluhujúceho šéfa Bieleho domu označil za „tyrana“. Informovala o tom agentúra AFP.

Vyhlásenie iránskeho prezidenta prišlo v posledných hodinách republikána Trumpa vo funkcii amerického prezidenta. V stredu napoludnie miestneho času totiž zloží prísahu nový demokratický prezident USA Joe Biden.

„Éra tyrana sa skončila a dnes je posledný deň jeho zlovestnej vlády. Štyri roky jeho úradovania nepriniesli nič iné ako nespravodlivosť, korupciu a ťažkosti pre jeho vlastný národ aj pre celý svet,“ uviedol Rúhaní v televíznom príhovore.

Napätie medzi Iránom a Spojenými štátmi sa v poslednom období zvýšilo v súvislosti so spormi okolo iránskeho jadrového programu a sankciami, ktoré na Teherán uvalila Trumpova administratíva.

Americká vláda v roku 2018 jednostranne odstúpila od jadrovej dohody veľmocí s Iránom a následne opätovne zaviedla voči sankcie Teheránu. Irán začal v reakcii na to porušovať svoje záväzky vyplývajúce z tejto dohody. Novozvolený americký prezident Joe Biden uviedol, že je ochotný sa k jadrovej zmluve s Teheránom vrátiť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *