ISTAT: Talianska ekonomika sa tento rok zníži o 8,9 %

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Rím 3. decembra (TASR) – Hrubý domáci produkt (HDP) Talianska sa tento rok zníži o 8,9 %. Uviedol to vo štvrtok vo svojom odhade taliansky štatistický úrad ISTAT.
Predpovedal tiež, že tretia najväčšia ekonomika eurozóny sa v roku 2021 odrazí od dna a vzrastie o 4 %.
Zároveň podľa prognózy ISTAT zamestnanosť v Taliansku klesne v roku 2020 o 10 % a v roku 2021 vzrastie o 3,6 %.

Taliansko je jednou z krajín, ktoré najviac zasiahla pandémia nového koronavírusu. Zaznamenalo viac ako 1,6 milióna infikovaných a približne 57.000 úmrtí na ochorenie COVID-19.

ISTAT pripomenul, že taliansky HDP sa v prvých troch mesiacoch 2020 medzikvartálne znížil o 5,5 % a v 2. štvrťroku klesol o 13 %. V období júl – september sa však zotavil o vzrástol o 15,9 %.

Analytici však očakávajú, že vo 4. štvrťroku výkon talianskej ekonomiky opäť klesne, v dôsledku nových blokád, ktoré vláda na jeseň zaviedla, aby zastavila druhú vlnu pandémie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *