J. Hrabko: Potvrdilo sa podozrenie účelovosti novely zákona, ktorá umožnila zvoliť špeciálneho prokurátora bez prokurátorskej praxe

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 13. februára (TASR) – Opatrenia, ktoré Slovensko od pondelka 15. februára zavádza na hraniciach, sú podľa publicistu Juraja Hrabka namieste, ale prichádzajú neskoro. „Kontroly na hraniciach mali platiť už dávno, minimálne k náhodným kontrolám sme mali pristúpiť už v lete 2020,“ povedal Hrabko v diskusii na TASR TV.


      Režim na hraniciach Slovenska sa sprísni, každý prichádzajúci bude musieť vyplniť registračný e-formulár bez ohľadu na krajinu, z ktorej prichádza a bude musieť nastúpiť do predĺženej 14-dňovej karantény. Výnimku budú mať pendleri a tranzitujúci, ktorí sa však budú musieť preukázať negatívnym antigénovým alebo PCR testom.


      Otváranie škôl považuje Hrabko za predčasné. „Prinesie zvýšenie mobility, a to vírusu pomáha. Zvýšenie mobility nespôsobia iba deti, ale aj rodičia, ktorí boli doteraz na pandemickej OČR,“ povedal.


      Plošné testovanie antigénovými testami sa podľa Hrabka neukázalo ako efektívne, overený účinok však majú opatrenia na zníženie mobility. „Lockdown môže spôsobiť, že čísla začnú klesať aj napriek mutáciám vírusu,“ zdôraznil.

      Hrabko v TASR TV hovoril aj o zvolení Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora. Potvrdilo sa podľa neho podozrenie o účelovosti novely zákona, ktorá voľbu kandidáta bez prokurátorskej praxe umožnila.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “J. Hrabko: Potvrdilo sa podozrenie účelovosti novely zákona, ktorá umožnila zvoliť špeciálneho prokurátora bez prokurátorskej praxe

  • 13. februára 2021 at 18:24
    Permalink

    Pán „analytik“ si asi ani nevšimol, že všetky US fašistické mimovládky ako „za slušné Slovensko, Globsec, inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, inštitút pre verejné otázky, rada pre zahraničné vzťahy, amnesty international, zastavme korupciu a podobné fašisoidné organizácie zostali ticho. Aj také hviezdy mediálneho Slovenského neba, ako Hríb, Mesežnikov, Duleba, Havran, Šimečka, Gál, Demeš a podobní „zmrdi“ zrazu zostali ticho. Páni „The STORM has arrived.“ Len aby bolo dostatok šibeníc, keď sme všetko drevo vyviezli nach West.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *