J. Laššáková pritvrdila: Pri debilizácii národa sú kľučoví hráči Matovič a Remišová

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Čítajte pomaly a pozorne genézu “kauzy Sputnik V” a to ako Matovič s Remišovou klamú.

Facebook Judita Laššáková:

VETO STRANY ZA ĽUDÍ A CHYBNÝ PREDPOKLAD JEJ PREDSTAVITEĽOV A PREDSEDU VLÁDY, ŽE SME VŠETCI ROVNAKO NEVZDELANÍ AKO ONI

Sociálnymi médiami a prostredníctvom mainstreamových médií sa šíri informácia, že vláda rokovala o nákupe vakcín Sputnik V. Mimochodom, tej vakcíny, ktorú schválil Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (Štátny liekový a potravinový zdravotný inštitút v Maďarsku) a Maďarsko ju bude využívať na očkovanie svojej populácie. Zlé jazyky tvrdia, že dokonca Maroš Šefčovič vyhlásil, že Maďari to urobiť môžu, lebo majú na to právo. Iné zlé jazyky zase tvrdia, že jedna nemocnica v Izraeli nakúpila vakcínu Sputnik V a bude ňou tiež očkovať. Avšak to sú, samozrejme, len nepodložené „správičky“ o Izraeli. Ošiaľ okolo ruskej vakcíny sa však už dostal aj na Slovensko. Konkrétne na stôl, pri ktorom sa zišli ministri slovenskej vlády.

Igor Matovič po rokovaní vyhlásil, že on aj chcel zachraňovať ľudí použitím ruskej vakcíny, ale pani Veronika Remišová rozhodnutie vlády vetovala.

Pri tejto správe mnohých obchádzali mdloby. Jednak z toho, ako Igor Matovič opätovne klamal, čo uňho nie je výnimka, ale pravidlo. A jednak z toho, ako veľmi hlúpa je Veronika Remišová. Či v jej prípade ide o výnimku alebo o pravidlo, nechám na čitateľa.

Sú ľudia, ktorí sa očkovať chcú dať a dokonca by uvítali aj vakcínu Sputnik V. Pani Remišová túto možnosť svojím „vetom“ vo vláde zastavila. Ľuďom, ktorých médiá v spolupráci s vládou vydesili tak, že sú ochotní sa nechať testovať každých sedem dní a teraz už aj očkovať vakcínou, za ktorú nepreberajú zodpovednosť ani samotní výrobcovia, Veronika Remišová povedala: „Zdochnite! Od Rusov sa nekupuje nič!“

Mne je úplne jedno, či sa niekto chce alebo nechce dať očkovať. Nie som ten, kto môže inému rozkazovať, čo má a čo nemá robiť, čo má a nemá pchať do svojho tela. Je to na slobodnom rozhodnutí každého. Rovnako však očakávam, že mne nebude nikto nič nanucovať.

Iná je otázka, ako sa pozerám na túto veľmi múdru a predvídavú ženu, ktorá ostatným zobrala časť voľby. Očkovacie látky, ktoré sú teraz v obehu na Slovensku (obežná dráha zvyčajne končí v koši, pretože múdra vláda nenakúpila injekčné striekačky, hoci máme doma výrobcu svetového formátu, pre nechápavých „elitnú firmu“), negarantuje ani ich výrobca. Všetci sú s tým uzrozumení, veď vzniknuté škody bude hradiť štát. Mňa by inak celkom zaujímalo, ako sa k tejto stratégií bude stavať automobilový priemysel. Veď ich produkty by mohli rovnako „stratiť“ garanciu od výrobcu a vzniknuté škody by mohol platiť štát, všakáno? Čo koho do toho, že niektorí si auto nechcú, nemôžu kúpiť, mohli by sa za to spolupodieľať na financovaní opráv, ktoré by výrobca automobilov negarantoval. Vraj tento argument neobstojí? Sorry, hovorí sa mu argumentum ad absurdum. Čiže áno, je absurdný, ale vykresľuje to, čo sa málokto odváži povedať nahlas. Škody na zdraví budú platiť všetci.

Ďalším z kľúčových hráčov pri debilizácii národa je samotný predseda vlády Igor Matovič. Na to, že klame, sme si zvykli. Na to, že tliacha sprostosti, tiež. Aj na to, že uráža každého. A že sa vyhráža, plače, intriguje a, ako sa ostatne vyjadril, už aj „vytrucuje“ napríklad testovanie, si zvykáme ako teľce. Áno, ako teľce, lebo takéto správanie je „normálne“ v materskej škole. I keď si myslím, že som práve urazila škôlkarov. Nebolo by však od neho korektné „vytrucovať“ si aj vakcínu Sputnik V? Ja len tak…

Vrcholom stupidity nášho pána premiéra je vyjadrenie, že na rokovaní vlády jedna zo strán koalície vetovala očkovaciu látku z Ruskej federácie. Aha, tak ono už máme aj nové pravidlá rokovania vlády?! Kde sa nachádzajú netuším, lebo Ústava SR v článku 118 hovorí o rokovaní vlády nasledovné:

„(1) Vláda je schopná uznášať sa, ak je prítomná nadpolovičná väčšina jej členov.
(2) Na prijatie uznesenia vlády je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých členov vlády.“
Štátny orgán, čím vláda je, má konať, ako ústava káže. Nie inak!

Veronika Remišová by totiž mohla vetovať prijatie uznesenia o nákupe vakcín, ak by na vláde sedela sama. Lenže to nie je možné, keďže vláda je uznášania schopná, ak je prítomná nadpolovičná väčšina jej členov, čo v podmienkach slovenskej vlády je 14 : 2 + 1 = 8. Ak by bolo 8 členov vlády prítomných, môžu rokovať. Na prijatie uznesenia stačí, aby hlasovala nadpolovičná väčšina prítomných, t. j. 8 : 2 + 1 = 5. Je Veronika Remišová za piatich členov vlády? Pokiaľ viem, vo vláde sú dve ministerky zo strany Za ľudí. 8 – 2 = 6, takže aj pri prítomnosti minimálneho počtu členov vlády za účasti oboch dám by počty vyzerali tak, že možnosť, aby bol Sputnik V na Slovensko dovezený a občania sa mohli nechať zaočkovať aj touto látkou podľa svojho slobodného rozhodnutia, vlastne ukradli členovia celej vlády, a nie Veronika Remišová sama.

Nehoráznosť tohto tvrdenia spočíva v tom, že Igor Matovič si už vážne myslí, že ľudia sú pomýlení rovnako ako on. Je mi ľúto, ale ak niekto takto flagrantne porušuje ústavu, nezaslúži si nič iné iba zbaviť funkcie. Sám od seba by sa jej Igor Matovič však vzdal iba v jednom jedinom prípade. Keď na jeho tlačovky prestanú „chodiť“ televízne kamery. Takže nás čakajú ďalšie krásne tri roky.

P. S. 1: Nie, neponúkam riešenie! Načo? Je napísané v Ústave SR, v článku 118. To nestačí?
P. S. 2: Páči sa mi, ako aj tento predseda vlády len dokazuje, čo hovorím stále: koaličná zmluva je podvod na voličov, nástroj toho, ako na niekoho z „koalície“ zvaliť vinu za to, že nerobia, čo by národ chcel. A národ sklopí uši a povie si, že „takto to má byť“!
P. S. 3: Za zotrvanie Igora Matoviča na čele vlády SR sa poďakujte svojim voleným zástupcom v parlamente. Tým, ktorých ste volili. Ak ešte raz budem počuť blúznenie o „čistej forme parlamentnej demokracii“ ako forme vlády v SR, už začnem kričať! K tomu viac zajtra…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *