J. Macek je jediným kandidátom na voľbu šéfa Najvyššieho správneho súdu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 2. februára (TASR) – Jediným kandidátom na voľbu prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR je Jaroslav Macek. TASR to potvrdila hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

Maceka navrhol podpredseda Súdnej rady Miloš Kolek a člen Súdnej rady Lajos Mészáros. „Ide o významného predstaviteľa slovenskej justície, ktorý prejavil mimoriadne zručnosti pri riadení Okresného súdu v Žiline, najmä v čase vytvárania Registra partnerov verejného sektora,“ spresnila hovorkyňa.

Navrhovať kandidátov bolo možné do pondelka (1. 2.). Oprávnenými subjektmi navrhnúť kandidátov boli členovia Súdnej rady, sudcovská rada, stavovská organizácia sudcov alebo ministerka spravodlivosti SR.

Voľbu kandidáta na predsedu NSS SR realizuje Súdna rada, jej predseda Ján Mazák ju vyhlásil na 2. marca.

Vznik NSS SR priniesla minuloročná reforma justície. Má mať postavenie ako Najvyšší súd SR v oblasti správneho práva. Okrem iného naň prejdú kompetencie disciplinárneho stíhania sudcov i prokurátorov a v určitom rozsahu aj ostatných právnických profesií. Sídliť má v Bratislave a funkčný má byť od 1. augusta.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *